У Міністерстві юстиції України відбулася презентація моніторингового звіту за результатами оперативного моніторингу правосуддя в умовах війни. Експерти детально проаналізували проблеми судової системи в умовах воєнного стану, а також зосередилися на окремих блоках: «Судоустрій», «Кримінальна юстиція», «Виконання судових рішень», «Судово-експертна діяльність» тощо.
Говорили експерти і про ще один напрям, що потребує законодавчого врегулювання, — банкрутство. В рамках проведеного оперативного моніторингу було виокремлено 4 найбільш актуальні на сьогодні проблеми у сфері банкрутства та шляхи їх вирішення.
Застосування санкцій до боржника за невиконання зобов’язань перед кредиторами на період дії воєнного стану.
З метою забезпечення індивідуального підходу до кожного боржника видається доцільним застосовувати диференційований підхід до надання пільг боржникам на період воєнного стану:
В розрізі цієї проблеми актуальними залишаються такі питання, як визначення дати прийняття рішення під час проведення зборів (комітету) кредиторів шляхом опитування, а також відсутність можливості для скликання та проведення зборів кредиторів, які перебувають на тимчасово окупованій території України.
Відсутність кворуму на зборах кредиторів позбавляє їх повноважності приймати рішення та призводить до низки негативних наслідків. Тому для підвищення рівня захищеності прав добросовісних кредиторів, мінімізації можливостей для зловживань кредиторами, які систематично не беруть участь у зборах кредиторів, блокуючи таким чином їх проведення, виникає доцільність у зміні кворуму зборів кредиторів під час проведення повторних перших та наступних перших зборів кредиторів. Це сприятиме зменшенню строків для прийняття необхідних рішень кредиторами у справі про банкрутство.
Усі ці проблемні питання потребують врегулювання шляхом внесення змін до законодавства. Застосування напрацьованих під час оперативного моніторингу пропозицій вирішення вказаних проблем дасть змогу розвивати українське законодавство у визначених сферах та зробити його більш ефективним, ніж воно є зараз.
© Юридична практика, 1997-2022. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…