600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Олексій Бонюк: в Офісі Генерального прокурора створено дієву систему захисту бізнесу

Олексій Бонюк: в Офісі Генерального прокурора створено дієву систему захисту бізнесу

  • 10.09.2021 11:01

У Києві розпочав роботу VI Міжнародний форум із захисту бізнесу, організований газетою «Юридична практика». Під час відкритого інтерв’ю Олексія Бонюка, керівника департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора, співрозмовником якого став Сергій Гребенюк, партнер Asters, ішлося про механізм захисту інвестицій, створений в Офісі Генерального прокурора.

Говорячи про коло повноважень свого підрозділу, Олексій Бонюк підкреслив, що за рік роботи співробітникам Офісу вдалося знайти своє місце в прокурорському функціоналі, замкнувши на собі роботу різних підрозділів, налагодити взаємодію з регіонами, як реагуючи на звернення бізнесу, так і надаючи консультативну допомогу правоохоронним органам на місцях.

Сергій Гребенюк зауважив, що завдяки роботі департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій з’явилися процесуальні механізми, які дають змогу швидко реагувати в ситуаціях, де є елементи блокування господарської діяльності підприємств тощо. Зі свого боку, Олексій Бонюк розповів про функціонал із захисту бізнесу, яким володіє його департамент, і дав поради адвокатам щодо найбільш ефективного його використання. Водночас було зазначено, що, крім аналітичної та наглядової діяльності за окремими напрямами (стосовно незаконних дій службових осіб; ситуацій, коли аналітична та наглядова функції не дають результату; незаконного використання знаків для товарів тощо) департамент кримінально-правової політики та захисту інвестицій може здійснювати процесуальне керівництво аж до проведення НРСД. «Якщо ми не будемо мати можливості вступити в провадження як прокурори, наша робота буде недостатньо ефективною», – наголосив Олексій Бонюк.

Аналізуючи практику роботи підрозділу, він на прикладі конкретних кейсів виділив найбільш поширені випадки порушень, з якими доводиться працювати. Серед них: викрадення майна в суб’єктів господарювання; неспівмірне застосування заходів кримінально-правового впливу; втручання правоохоронців у господарські спори на боці однієї зі сторін; довготривале неприйняття правоохоронцями остаточного рішення в кримінальному провадженні; недостатня захищеність прав потерпілих під час досудового розслідування. Водночас було описано алгоритм реагування на скарги та звернення суб’єктів господарювання й дано рекомендації стосовно документального супроводу таких звернень.

Коментуючи найбільш поширені порушення з боку правоохоронних органів, Сергій Гребенюк додав до переліку системні порушення норм КПК України стосовно підслідності та неспівмірний тиск на бізнес під прикриттям кримінального провадження.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA