Олександр Поліводський нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно) — PRAVO.UA Олександр Поліводський нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно) — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Олександр Поліводський нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно)

Олександр Поліводський нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно)

  • 11.08.2023 11:47
Олександр Поліводський, молодший сержант, нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно), про це йдеться в Указі Президента України  № 470/2023 “Про відзначення державними нагородами України” від 4 серпня 2023 року.
Олександр Поліводський загинув на Луганщині у квітні 2023 року під час виконання бойових завдань. Нашій юридичній спільності він відомий як партнер правничої фірми «Софія», адвокат, к.ю.н., доцент, викладач курсів «Земельне право» та «Використання земель у підприємницькій діяльності» в НаУКМА. Пан Олександр мав понад 20 років адвокатського стажу, спеціалізувався на аграрному та земельному праві, праві у сфері нерухомості та судових спорах. До лютого 2023 року очолював комітет з аграрного, земельного та довкілевого права НААУ.

Під час інтерв’ю для ЮП він розповідав про роботу над книжкою про законодавство щодо цифровізації в аграрній сфері. Також говорили про зміни в законодавстві різного рівня, які мають відбутись у результаті цієї війни: це зменшення паперової роботи в армії, визначення відповідальності держави за заподіяння шкоди суб’єктам приватного права під час збройних конфліктів, більш широке трактування прав людини та її інтересів, переосмислена доктрина судового імунітету держави як відповідача у справах про заподіяння шкоди під час військових конфліктів.

 

Заслуговує на увагу і позиція пана Олександра щодо відсутності права приватної власності в росії:

“Але на що я хочу звернути увагу: диктатура стала можливою внаслідок знищення приватної власності. Я наполягаю на тому, що в росії права приватної власності немає, уся власність там одержавлена. Про це говорить, наприклад, нещодавня заява бізнесмена Тінькова щодо зареєстрованого за ним банку: «Мене змусили його продати». Це значить, що він не має свободи власності, а без цього власності не може бути. Російський олігарх не є власником майна, що за ним зареєстроване! Справжнім власником є той, хто змусив оформити продаж, – це державні структури: ФСБ та інші.

Інший приклад: інший російський олігарх раніше публічно заявив про готовність продати свою компанію, якщо це накаже зробити путін. Тож хто є справжнім власником такого майна?

А ще таке: в росії приховуються дані з державного реєстру прав на нерухоме майно. Ви там не знайдете інформації, чим володіє путін чи медведєв, інші можновладці та ряд приватних осіб. Якщо ця інформація не є відкритою, то право власності не визнається публічно. Без цього права приватної власності бути не може! Водночас зміни у такі реєстри вносить держава, очевидно, за свавільним рішенням чиновників.

Сказане означає, що фактично в росії існує лише державна власність, формальні квазіознаки та імітації не мають жодного реального значення. Як наслідок, усі ресурси перебувають у власності одного суб’єкта, який готовий витрачати кошти на війну задля утримання влади.

Висновок такий: запобіжником війни є гарантії права власності. Приватна власність потребує миру, тиші. Навіть у буквальному смислі: деякі важкі гармати на полігонах Німеччини мають глушники надзвичайно великого розміру. Це для того, щоб не турбувати звуками залпів чутливі вуха мирних громадян під час військових навчань”.

Українська юридична наука і практика зазнали непоправної втрати.

Співчуваємо родині, друзям, колегам. Пишаємось, що мали нагоду співпрацювати з Олександром Поліводським.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA