600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суддю з окупованого Криму судитимуть заочно

Суддю з окупованого Криму судитимуть заочно

  • 16.11.2021 09:07

Прокуратура Автономної Республіки Крим за результатами спеціального розслідування скерувала обвинувальний акт щодо «судді Залізничного районного суду міста Сімферополь». Дії обвинуваченої кваліфіковано як воєнний злочин за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

Досудовим розслідуванням встановлено, що «суддя», обіймаючи вказану посаду, безпосередньо реалізувала політику держави-окупанта, спрямовану на переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова.

Упродовж лютого – вересня 2017 року, знаючи, що на півострові діють виключно норми національного законодавства, здійснювала розгляд «обвинувального акта» відносно українського журналіста за фактом нібито висловлення закликів до порушення територіальної цілісності Російської Федерації шляхом публікації статті в інтернеті.

Під час «розгляду справи» суддя незаконно керувалась кримінальним та кримінально-процесуальним законодавством Російської Федерації. Також проігнорувала низку беззаперечних доказів, що спростовували висунуте обвинувачення, зокрема висновки експертів та спеціалістів, де зазначалося, що вказана публікація «не може сприяти порушенню територіальної цілісності РФ».

Це свідчить про позбавлення права українського журналіста на справедливий судовий процес, що є порушенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни.

За результатами «розгляду справи» 22 вересня 2017 року обвинувачена незаконно засудила українського журналіста до 2 років та 6 місяців позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки та заборонивши займатися публічною діяльністю протягом цього самого строку.

Досудове розслідування здійснювалось ГУНП в АР Крим та м. Севастополі.

Санкція ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни) передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

Нагадаємо, раніше на окупованій території Автономної Республіки Крим незаконно арештували адвоката Едема Семедляєва.

 

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA