Офіс Генпрокурора відзвітував про результати роботи щодо розслідування злочинів під час Революції гідності — PRAVO.UA Офіс Генпрокурора відзвітував про результати роботи щодо розслідування злочинів під час Революції гідності — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Офіс Генпрокурора відзвітував про результати роботи щодо розслідування злочинів під час Революції гідності

Офіс Генпрокурора відзвітував про результати роботи щодо розслідування злочинів під час Революції гідності

  • 21.11.2023 13:39

У День гідності та свободи Офіс Генерального прокурора відзвітував про роботу щодо розслідування злочинів, вчинених у зв’язку з масовими протестами у 2013-2014 роках під час Революції гідності.

В оприлюдненому звіті, зокрема, зазначено, що протягом 2023 року за активної роботи профільного департаменту Офісу Генпрокурора 51 особі повідомлено про підозру (майже вдвічі більше, ніж торік), з яких на час вчинення інкримінованих їм злочинів: 5 високопосадовців та керівників правоохоронних органів, 20 правоохоронців, 5 слідчих, 2 суддів, 4 цивільні особи.

Слідством встановлено безпосередній вплив спецслужб рф на колишнє керівництво української спецслужби. Повідомлено про підозру 20 співробітникам фсб рф. Серед підозрюваних 6 генералів, зокрема генерал армії. Також повідомлено про підозру колишньому голові СБУ, його першому заступнику та начальнику департаменту захисту національної державності СБУ

Також 22 обвинувальних акти стосовно 45 осіб скеровано до суду, зокрема стосовно колишнього міністра внутрішніх справ України, його заступників, а також інших високопосадовців, суддів та правоохоронців.

Скеровано до суду обвинувальний акт у ключовій справі щодо колишнього керівництва держави – Президента України, міністра внутрішніх справ, голови СБУ, міністра оборони та ще 6 колишніх високопосадовців. Їм інкримінується організація тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів проти учасників акцій протесту, у тому числі масових вбивств та замахів на вбивство, а також терористичного акту.

Ухвалено 9 обвинувальних вироків стосовно 14 осіб. Зокрема, щодо безпосередніх виконавців масових розстрілів – співробітників роти спеціального призначення ПМОП «Беркут». Уперше в таких справах одного з них засуджено до довічного позбавлення волі.

Наразі прокурори профільного департаменту забезпечують підтримання публічного обвинувачення у 139 судових справах стосовно 283 осіб.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA