прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ОЕСР розпочала розгляд заявки на вступ України

ОЕСР розпочала розгляд заявки на вступ України

  • 27.09.2022 12:02
Фото: https://www.kmu.gov.ua/

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) почала розглядати заявку на вступ України. Про це повідомляє “Урядовий портал”.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на відкритті засідання Ради ОЕСР 26 вересня наголосив, що Україна розглядає набуття повноцінного членства в ОЕСР як доповнення до майбутнього членства в ЄС.

Денис Шмигаль зауважив, що перед початком повномасштабного вторгнення росії КМУ проводив разом із представниками Організації перегляд спільного Плану дій щодо поглиблення співробітництва на період до 2025 року. Тепер Україна та ОЕСР мають можливість вивести співпрацю на принципово новий рівень.

Він також висловив сподівання, що ОЕСР підтримає заявку України й сторони узгодять дорожню карту членства України в Організації. Цей процес відкриє ширший доступ України до участі в роботі органів ОЕСР. Впроваджуючи стандарти Організації та беручи участь в її оглядах, Україна ставатиме більш зрозумілою для інвесторів, дослідників, консалтингових компаній, а найголовніше — тих, хто вивчає можливості виходу на український ринок.

ОЕСР — міжнародна організація, членами якої на сьогодні є 37 країн. 70 країн мають статус партнерів ОЕСР, беручи участь у багатьох сферах її діяльності. За впливом ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ разом із МВФ та Світовим банком.

Співпрацю між Україною та ОЕСР започатковано у 1997 році шляхом підписання Кабінетом Міністрів України та ОЕСР Угоди щодо привілеїв, імунітетів та пільг, які надаються ОЕСР на території України. Угоду було ратифіковано Верховною Радою України у липні 1999 року (Закон України від 07.07.99 № 850-XIV).

Представники України беруть участь у заходах, які проводяться ОЕСР для країн, що не є членами цієї організації.

7 жовтня 2014 року підписано Меморандум про взаєморозуміння між урядом України та ОЕСР, що визначає пріоритетні сфери та форми співпраці. У 2021 році Меморандум будо актуалізовано та продовжено строк його дії до 7 жовтня 2025 року.

Поділитися
Теги ОЕСР

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA