прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Очікуємо принципового рішення ООН щодо компенсацій» — Ірина Мудра

«Очікуємо принципового рішення ООН щодо компенсацій» — Ірина Мудра

  • 10.11.2022 11:41
Ірина Мудра

На 14 листопада 2022 року заплановано спеціальну сесію Генеральної асамблеї ООН щодо створення механізму компенсації Україні збитків, завданих збройною агресією рф. Над розробкою механізму вже кілька місяців працює робоча група спеціалістів під керівництвом Андрія Єрмака. В групі співпрацюють представники Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ, Офісу Президента, фахівці з міжнародного права.

«Очікуємо принципового рішення ООН щодо компенсацій вже наступного тижня. Ми розуміємо, що в Раді безпеки ООН цю ідею не затвердити, адже там, де росія має право вето, не існує жодної безпеки. Тому ми обрали шлях отримати резолюцію Генеральної асамблеї ООН. Такий документ має рекомендаційний характер, але що більше країн його підтримають, то вагомішим він буде. Це демонстрація ставлення світової громадськості,  й ми очікуємо, що рішення буде справедливим. Сесія ООН розпочнеться вже наступного понеділка о 17:00 за Києвом», — коментує Ірина Мудра, заступниця міністра юстиції та учасниця робочої групи з розробки компенсаційного механізму.

Проєкт резолюції «Сприяння правовому захистові та репараціям Україні» розроблений робочою групою і запропонований українською стороною. Він передбачає визнання державами ООН необхідності створення компенсаційного механізму. Його мета — відшкодування збитків і шкоди фізичним та юридичним особам, які зазнали втрат через російське вторгнення в Україну. Крім того, цей механізм передбачатиме виплату компенсацій жертвам війни, родичам загиблих, тим, хто зазнав тортур та сексуального насилля, полоненим тощо. Даватиме змогу отримувати компенсації за шкоду, яку було заподіяно майну різних форм власності, а також екології. Передбачається, що фінансування рішень щодо виплати компенсацій буде вестися завдяки заарештованим активам рф за кордоном. Наразі мова йде про щонайменше 300 млрд доларів.

Нагадаємо, що після початку повномасштабного вторгнення Генеральна асамблея ООН уже кілька разів висловлювала свою підтримку Україні та засуджувала дії росії. Останній раз це відбулось 12 жовтня, коли 143 зі 193 держав – членів ООН засудили незаконні «референдуми» на окупованих територіях України.

Поділитися
Теги ООН

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA