Обвинувальний вирок щодо судді Целуха набрав законної сили - ВРП припинила відставку — PRAVO.UA Обвинувальний вирок щодо судді Целуха набрав законної сили - ВРП припинила відставку — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Обвинувальний вирок щодо судді Целуха набрав законної сили – ВРП припинила відставку

Обвинувальний вирок щодо судді Целуха набрав законної сили – ВРП припинила відставку

  • 03.12.2021 09:09

Анатолій Петрович Целух обіймав посаду судді Малиновського районного суду міста Одеси та рішенням Ради від 23 квітня 2019 року був звільнений у відставку.

2 грудня 2021 року Вища рада правосуддя під час засідання вирішила припинити відставку судді А. Целуха у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину.

Вироком Вищого антикорупційного суду від 22 липня 2020 року А. Целуха визнано винним за ч. 3  ст. 368 Кримінального кодексу України. Тобто у вимаганні та одержанні ним неправомірної вигоди за прискорення судового розгляду справи, яка перебувала в його провадженні, та ухвалення позитивного рішення в інтересах третьої особи на стороні відповідача.

Згодом вирок та ухвалу Апеляційної палати ВАКС в частині призначення покарання постановою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду залишено без змін.

Таким чином, вирок Вищого антикорупційного суду набрав законної сили.

Відповідно до ст. 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» однією з підстав для припинення відставки судді є набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину.

Обвинувальний вирок щодо судді Целуха став вагомою причиною для ВРП, щоб припинити його відставку. Це призводить до втрати А. Целухом звання судді у відставці.

Копію цього рішення буде надіслано до Пенсійного фонду України, який перегляне виплату щомісячного грошового утримання.

Нагадаємо, що суддю Анатолія Целуха визнано винним у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 368 КК України та засуджено до 5 років позбавлення волі.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA