Обвинувальний акт до суду треба подати в межах строку досудового розслідування: ККС ВС скасував вирок ВАКС — PRAVO.UA Обвинувальний акт до суду треба подати в межах строку досудового розслідування: ККС ВС скасував вирок ВАКС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Обвинувальний акт до суду треба подати в межах строку досудового розслідування: ККС ВС скасував вирок ВАКС

Обвинувальний акт до суду треба подати в межах строку досудового розслідування: ККС ВС скасував вирок ВАКС

  • 17.09.2021 15:08

Скерування обвинувального акта до суду після закінчення строку досудового розслідування є істотним порушенням вимог кримінального процесуального законодавства, яке має наслідком скасування вироку та закриття провадження у справі.

Саме на цій підставі рішенням від 15 вересня 2021 року колегія суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду у справі № 711/3111/19 скасувала вирок Вищого антикорупційного суду та ухвалу Апеляційної палати ВАКС та закрила кримінальне провадження за обвинуваченням особи у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України (одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави). Рішення було проголошене 17 вересня ц.р.

ККС ВС дійшов висновку, що:

  • закінчення строку досудового розслідування законодавець пов’язує зі зверненням з обвинувальним актом до суду (його фактичним надісланням),
  • тому в межах строку досудового розслідування обвинувальний акт має бути не лише складено, затверджено та вручено, а й безпосередньо надіслано на адресу суду.

Надіслання прокурором обвинувального акта після закінчення досудового розслідування до суду виключає набуття особою процесуального статусу обвинуваченого (підсудного).

Це означає, що суд не може розглядати кримінальне провадження по суті, це має наслідком його закриття на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA