прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НПУ просить не вживати заходів стосовно нотаріусів, які не змогли внести бланки до Єдиного реєстру через перебої електропостачання

НПУ просить не вживати заходів стосовно нотаріусів, які не змогли внести бланки до Єдиного реєстру через перебої електропостачання

  • 26.10.2022 11:04
Рубрика Новини

Нотаріальна палата України звернула увагу Міністерства юстиції України на проблему, яка виникла в нотаріаті у зв’язку із війною та стосується обліку спеціальних бланків нотаріальних документів, що впливає і на реалізацію прав громадян, які звертаються за вчиненням нотаріальних дій.

В НПУ нагадують, що вся територія України зазнає особливо активних атак із боку рф, зокрема відбуваються постійні влучання по об’єктах інфраструктури, виведення з ладу мереж. Планове та позапланове вимкнення електроенергії, технічні проблеми в роботі офісної техніки та інтернету не дають змоги нотаріусам спланувати прийом громадян та вносити бланки до Єдиного реєстру відповідно до Порядку.

Нотаріуси чітко й відповідально дотримуються законодавчих норм, але наразі стали заручниками ситуації та змушені відмовляти у вчиненні нотаріальних дій, які гостро необхідні громадянам, щоб не потрапити під санкції, адже за несвоєчасне внесення або невнесення відомостей про витрачання бланків передбачена відповідальність, зокрема зупинення діяльності.

Зважаючи на численні звернення нотаріусів із усієї України, НПУ просить Мін’юст не вживати заходів щодо зупинення нотаріальної діяльності стосовно тих нотаріусів, які не змогли внести бланки до Єдиного реєстру через перебої енергопостачання, відсутність інтернету, виведення з ладу офісної техніки тощо.

У таких умовах для підтвердження поважності причини НПУ вважає достатнім складення нотаріусом відповідного акта (фіксацію певної події/аварії тощо) у довільній формі з датою, вихідним номером, скріпленого підписом та печаткою.

Також НПУ просить не зобов’язувати нотаріусів вимагати підтверджувальні документи від підприємств електропостачання, ремонту техніки, інтернет-провайдерів, оскільки в умовах війни часто відсутня можливість отримати такі документи.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA