Нотаріуси можуть отримати доступ до Єдиного демографічного реєстру — PRAVO.UA Нотаріуси можуть отримати доступ до Єдиного демографічного реєстру — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Нотаріуси можуть отримати доступ до Єдиного демографічного реєстру

Нотаріуси можуть отримати доступ до Єдиного демографічного реєстру

  • 13.10.2021 16:51

Єдиний демографічний реєстр може стати доступним для нотаріусів України. 12 жовтня таке рішення ухвалив Комітет Верховної Ради України з питань правової політики.

Засідання Комітету проходило в режимі відеоконференції. У ньому взяли участь президент НПУ Володимир Марченко та віцепрезидент НПУ Інна Бернацька.

Присутні на засіданні народні депутати розглянули проєкт Закону «Про внесення змін до деяких Законів України щодо уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру» від 14.08.202о № 3989.

Єдиний державний демографічний реєстр ведеться з метою ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсними та знищення передбачених законодавством України  документів.

Єдиний державний демографічний реєстр у межах, визначених законодавством про свободу пересування та вільний вибір місця проживання, використовується також для обліку інформації про реєстрацію місця проживання чи місця перебування особи.

Українські нотаріуси очікують підключення до Єдиного демографічного реєстру з 2019 року. Напрацювання механізму підключення нотаріусів до Єдиного демографічного реєстру потребувало певного часу з огляду на складність процедури.

Члени Комітету рекомендували Верховній Раді України прийняти  законопроєкт № 3989 у другому читанні.

Нагадаємо, що відповідно до вимог законодавства України нотаріуси зобов’язані зареєструватись у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA