Нотаріуси можуть отримати доступ до Єдиного демографічного реєстру — PRAVO.UA Нотаріуси можуть отримати доступ до Єдиного демографічного реєстру — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Нотаріуси можуть отримати доступ до Єдиного демографічного реєстру

Нотаріуси можуть отримати доступ до Єдиного демографічного реєстру

  • 13.10.2021 16:51

Єдиний демографічний реєстр може стати доступним для нотаріусів України. 12 жовтня таке рішення ухвалив Комітет Верховної Ради України з питань правової політики.

Засідання Комітету проходило в режимі відеоконференції. У ньому взяли участь президент НПУ Володимир Марченко та віцепрезидент НПУ Інна Бернацька.

Присутні на засіданні народні депутати розглянули проєкт Закону «Про внесення змін до деяких Законів України щодо уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру» від 14.08.202о № 3989.

Єдиний державний демографічний реєстр ведеться з метою ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсними та знищення передбачених законодавством України  документів.

Єдиний державний демографічний реєстр у межах, визначених законодавством про свободу пересування та вільний вибір місця проживання, використовується також для обліку інформації про реєстрацію місця проживання чи місця перебування особи.

Українські нотаріуси очікують підключення до Єдиного демографічного реєстру з 2019 року. Напрацювання механізму підключення нотаріусів до Єдиного демографічного реєстру потребувало певного часу з огляду на складність процедури.

Члени Комітету рекомендували Верховній Раді України прийняти  законопроєкт № 3989 у другому читанні.

Нагадаємо, що відповідно до вимог законодавства України нотаріуси зобов’язані зареєструватись у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA