Нотаріусам відкривають доступ до Державного земельного кадастру — PRAVO.UA Нотаріусам відкривають доступ до Державного земельного кадастру — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Нотаріусам відкривають доступ до Державного земельного кадастру

Нотаріусам відкривають доступ до Державного земельного кадастру

  • 20.05.2022 12:33

Учора, 19 травня, було відновлено взаємодію Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Це означає, що найближчим часом нотаріуси, які мають право вчиняти нотаріальні дії щодо цінного майна в умовах воєнного стану, зможуть поновлювати доступ до Державного земельного кадастру.

Про це повідомляє Нотаріальна палата України. Тим часом завершуються необхідні заходи для відновлення доступу нотаріусів до ДЗК.

Нотаріусам України уже відновлено можливість вчинення нотаріальних та реєстраційних дій щодо нерухомого майна. Це стосується й земельних ділянок. Під час таких дій нотаріус повинен використовувати відомості Державного земельного кадастру.

Нотаріальні дії щодо цінного майна вчиняються виключно нотаріусами, включеними до затвердженого Мін’юстом переліку нотаріусів.

Надання доступу до ДЗК користувачам, які мали такий доступ до 24 лютого 2022 року, здійснюється за рішенням Держгеокадастру на підставі звернень користувачів.

З метою повноцінного відновлення можливості вчинення нотаріальних та реєстраційних дій з нерухомим майном Нотаріальна палата України звернулася до Держгеокадастру (лист НПУ від 17.05.2022) із клопотанням відновити доступ до ДЗК нотаріусам, які мали такий доступ до 24 лютого 2022 року. Щоб нотаріуси змогли отримувати з ДЗК відомості, передбачено Порядком здійснення перевірки відповідності набувача/власника земельної ділянки с/г призначення. Це потрібно також для оформлення спадкових прав.

Водночас НПУ клопоче про відновлення нотаріусам доступ до ДЗК через електронні сервіси. Це спростило б замовлення та отримання онлайн витягів із ДЗК про земельну ділянку та витягів про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA