прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НКЦПФР оновила вимоги до проведення зборів акціонерів АТ та уточнила механізми їх проведення під час війни

НКЦПФР оновила вимоги до проведення зборів акціонерів АТ та уточнила механізми їх проведення під час війни

  • 07.11.2022 17:38

В неділю, 6 листопада 2022 року, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла два рішення, які стосуються проведення загальних зборів акціонерів акціонерного товариства та виключних варіантів проведення зборів акціонерів та учасників корпоративного інвестиційного фонду у період воєнного стану.

Особливості проведення зборів акціонерів

Так, рішенням НКЦПФР № 1318 встановлено особливості проведення під час дії воєнного стану загальних зборі акціонерів акціонерного товариства, в яких беруть участь акціонери — власники 100 відсотків голосуючих акцій.

Зокрема, встановлено, що загальна кількість таких акціонерів АТ, загальні збори якого проводяться, не може перевищувати пʼяти осіб.

Усі акціонери повинні зібратися в одному місці.

У такому разі вони мають право прийняти будь-яке рішення з питань, що належать до компетенції загальних зборів акціонерів відповідно до закону та/або статуту АТ.

Усі рішення оформляються у вигляді протоколу загальних зборів відповідно до статті 46 Закону України «Про акціонерні товариства».

Такі протоколи підписуються всіма акціонерами товариства, які є власниками 100 відсотків голосуючих акцій товариства (їх представниками).

Окрім того, встановлено обов’язкові вимоги дійсності прийнятого на таких зборах рішення:

  • на кінець операційного дня дати складання протоколу загальних зборів (дати проведення загальних зборів) складено реєстр акціонерів у порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему України;
  • відповідно до реєстру акціонерів, складеного згідно з вимогами пункту 1 цієї частини, акціонери (їх представники), які взяли участь у таких загальних зборах, є власниками 100 відсотків голосуючих акцій товариства;
  • протокол загальних зборів підписано всіма акціонерами товариства, які є власниками 100 відсотків голосуючих акцій товариства (їх представниками);
  • загальна кількість акціонерів акціонерного товариства, загальні збори якого проводяться відповідно до цього рішення, не може перевищувати пʼяти осіб.

Механізми проведення зборів акціонерів та учасників КІФ

Також рішенням № 1319 НКЦПФР внесла зміни в рішення від 19 вересня 2022 року № 1183 та визначила можливі форми проведення зборів акціонерів АТ та учасників КІФ.

Відтепер під час дії воєнного стану відповідні збори можуть бути проведені двома шляхами:

  • дистанційно відповідно до Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду;
  • очне проведення загальних зборів акціонерів акціонерного товариства, в яких беруть участь акціонери – власники 100 відсотків голосуючих акцій, відповідно до порядку за рішенням НКЦПФР №1318.

Визначено, що обидва рішення набирають чинності з наступного дня після дня їх опублікування на офіційному вебсайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Також читайте: Ненадіслання документів виконавчого провадження є достатньою підставою для визнання причин пропуску поважними — КГС ВС

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA