НБУ виграв першу справу про стягнення з колишнього власника ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» Олега Бахматюка заборгованості за кредитом рефінансування — PRAVO.UA НБУ виграв першу справу про стягнення з колишнього власника ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» Олега Бахматюка заборгованості за кредитом рефінансування — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НБУ виграв першу справу про стягнення з колишнього власника ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» Олега Бахматюка заборгованості за кредитом рефінансування

НБУ виграв першу справу про стягнення з колишнього власника ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» Олега Бахматюка заборгованості за кредитом рефінансування

  • 18.07.2023 13:44
НБУ

Національний банк України виграв одну із семи справ щодо стягнення коштів із поручителя виконання зобов’язань за договорами рефінансування банків.

Зокрема, 13 липня 2023 року Печерський районний суд м. Києва задовільнив позов НБУ та стягнув із колишнього власника ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» Олега Бахматюка як поручителя понад 1,8 млрд грн.

Про це інформують у Національному банку України.

Зазначені кошти стягнуто для погашення заборгованості ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» за одним із наданих раніше і не повернутих кредитів рефінансування.

Обставини справи

Олег Бахматюк уклав з НБУ договір поруки, за яким поручився за належне виконання ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» взятих на установу зобов’язань за договором про кредит рефінансування для підтримки ліквідності на суму 2 млрд грн, який було укладено з НБУ у 2014 році.

У 2017 році у зв’язку з невиконанням зобов’язань банком і його власником НБУ звернувся до суду з позовом до поручителя, який узяв на себе особисті зобов’язання, з вимогою про стягнення вказаної заборгованості.

«Незважаючи на численні спроби Олега Бахматюка, а також пов’язаних із ним компаній-нерезидентів ухилитися від виконання зобов’язань щодо повернення коштів за договором рефінансування, суд виніс справедливе рішення у справі та задовольнив позовні вимоги Національного банку в повному обсязі. На жаль, крапку в цій справі ставити наразі зарано, однак ухвалення судом цього рішення є визначальною подією щодо відновлення порушених прав Національного банку. Ми переконані, що у випадку його оскарження воно має всі підстави залишитися чинним», — наголосив директор юридичного департаменту НБУ Олександр Зима.

  • В НБУ зазначають, що за час розгляду справи в суді за рахунок заставного майна, наданого майновими поручителями за зобов’язаннями ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» за цим договором, було погашено близько 200 млн грн заборгованості.
  • Також повідомляється про ще 6 аналогічних справ у Печерському районному суді м. Києва за позовами НБУ до Олега Бахматюка як поручителя за боргами ПАТ «ВіЕйБі Банк» та ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» за іншими кредитами рефінансування.
  • Загальна сума заборгованості Олега Бахматюка як поручителя перед НБУ становить майже 8 млрд грн.

Читайте також: НАЗК внесло DP WORLD
до переліку міжнародних спонсорів війни

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA