600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НБУ уточнив вимоги до еквайрів під час здійснення ними платіжних операцій

НБУ уточнив вимоги до еквайрів під час здійснення ними платіжних операцій

  • 14.03.2023 12:54
НБУ

Національний банк України уточнив вимоги до еквайрів під час здійснення ними платіжних операцій.

Так, зокрема, НБУ:

  • зобов’язав еквайрів та інших надавачів платіжних послуг (банки та небанківські фінансові установи), що беруть участь у здійсненні платіжної операції, супроводжувати її детальною інформацією, передбаченою законодавством, зокрема, про отримувача коштів;
  • визначив, що еквайр чи інший надавач платіжних послуг (банк або небанківська фінансова установа) під час здійснення платіжної послуги, ініційованої користувачем на користь отримувача через еквайра чи іншого надавача платіжних послуг, не є ані платником, ані отримувачем за нею;
  • зобов’язав еквайрів за кожною виконаною платіжною операцією, включаючи операцію, здійснену за участі іншого надавача платіжних послуг, володіти інформацією про платника та отримувача (повний номер платіжної картки/найменування та номер рахунку торговця).

«Еквайри зазвичай залучають посередників для надання платіжних послуг у мережі “Інтернет”, що, зокрема, сприяє поширенню безготівкових розрахунків та зниженню їх вартості. Водночас існує ризик втрати еквайром контролю за тим, кому саме будуть зараховані кошти і чи відповідає діяльність отримувача тому виду, який встановлено кодом наданого віртуального терміналу (так званий МСС-код). Встановлена Національним банком вимога запобігатиме міскодингу, зокрема підвищить для банків прозорість роботи, а для користувачів платіжних карток – розуміння, на чию саме користь здійснено платіж», — пояснили в НБУ.

Також регулятор деталізував вимоги до документів, що надаються для підтвердження здійснення операцій з використанням платіжних інструментів, зокрема до квитанції платіжного терміналу.

Отже, Національний банк очікує, що дотримання учасниками платіжного ринку цих вимог сприятиме запобіганню здійснення ними:

  • переказів від чи на користь суб’єктів, що, зокрема, здійснюють неліцензовану діяльність, діяльність, спрямовану на ухилення від сплати податків тощо;
  • міскодингу (підміни коду категорії діяльності торговця) під час виконання платіжних операцій;
  • підміни інформації, що має супроводжувати платіжну операцію відповідно до вимог законодавства.

Відповідні норми передбачено постановою правління Національного банку України від 10 березня 2023 року № 21 “Про затвердження змін до Положення про порядок емісії та еквайрингу платіжних інструментів”, що набирає чинності з 14 березня 2023 року.

Учасники платіжного ринку, що здійснюють емісію та еквайринг платіжних інструментів, мають узгодити свою діяльність із нормами цього документа протягом місяця з дня набрання ним чинності.

Поділитися
Теги НБУ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA