600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НБУ презентував нову інституційну стратегію

НБУ презентував нову інституційну стратегію

  • 24.05.2023 12:39
НБУ

Національний банк України першим серед державних установ розробив нову інституційну стратегію. Документ враховує фактори впливу вторгнення росії на умови функціонування фінансової системи та сфокусований на захист фінансової стабільності та відновленні країни.

Стратегію Національного банку до 2025 року після дворічного впровадження було змінено на нову (безстрокову), яка дасть можливість центробанку з урахуванням зовнішніх факторів розширити зону визначеності та заздалегідь сформувати альтернативні плани дій для різного розвитку подій.

«Назва нашої нової стратегії — “Фінансова фортеця України”. Влучна та зрозуміла аналогія. Адже фінансова екосистема має бути саме такою неприступною фортецею для ворога, а ми, її архітектори, повинні робити все, що пришвидшує перемогу», — розповів голова Національного банку Андрій Пишний.

Він додав, що комплексна робота над новою стратегією розпочалася у січні 2023 року. За досить короткий строк команді центробанку вдалося уточнити стратегічну ідею (візію, місію, корпоративні цінності), фокусуючи діяльність центробанку на наближенні перемоги, та створити довгостроковий план, що є своєрідним дороговказом для НБУ, його партнерів та учасників фінансового ринку.

Зокрема, в новій стратегії НБУ зафіксовано завдання, включені до Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом. Йдеться про відновлення боргової стійкості України, збереження ліквідності, зменшення дефіциту фінансування та створення необхідних умов для участі комерційного сектору в повоєнному відновленні. Меморандум визначає ключові структурні реформи, спрямовані на зростання і євроінтеграцію, які мають бути впроваджені в Україні, заходи монетарної та валютної політики, планування відновлення та подальшого розвитку фінансової системи, яка має стати двигуном відбудови економіки. Ці завдання зафіксовані і в новій стратегії Національного банку.

Реалізація стратегії здійснюватиметься за п’ятьма стратегічними цілями, що зосереджені на основних функціях Національного банку — забезпеченні цінової та фінансової стабільності й підтримці країни на шляху до перемоги.

Стратегічні цілі:

  1. Стійка гривня
  2. Фінансова стабільність
  3. Фінансова система працює на відновлення країни
  4. Сучасні фінансові послуги
  5. Ефективний центральний банк

Вони деталізуються у 24 стратегічних ініціативах, на досягненні яких НБУ зосередить свої зусилля упродовж наступних років.

Стратегічні завдання Національного банку враховують виклики, що постають, у двох векторах: спротив російській агресії та відновлення країни. З огляду на це передбачені стратегією ініціативи та заходи умовно поділені на фокуси:

  • “фокус спротиву” — короткострокові заходи, спрямовані на забезпечення стабільності та недопущення погіршення ситуації у фінансовій системі та економіці загалом, включаючи застосування інструментів для контролю над інфляцією та курсом національної валюти, підтримання банківської системи тощо;
  • “фокус відновлення” — середньострокові заходи для запуску перетворень, що стануть основою майбутньої відбудови та зростання економіки, наприклад: зниження бюрократичних бар’єрів, підвищення прозорості та конкурентності середовища, залучення інвестицій тощо.

Нова стратегія Національного банку України опублікована на сторінках офіційного інтернет-представництва НБУ.

Поділитися
Теги НБУ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA