НБУ не збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб — PRAVO.UA НБУ не збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НБУ не збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб

НБУ не збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб

  • 05.06.2023 14:01

Інформація про те, що Національний банк збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб, не відповідає дійсності, заявляють в НБУ і пояснюють, що у листі НБУ (№ 25-0005/38228), який викликав резонанс у ЗМІ, не йдеться про фізичних осіб.

В НБУ пояснюють, що запитувані дані не передбачають збору інформації, персональних даних фізичних осіб.

Національний банк з метою посилення нагляду з грудня 2022 року на періодичній основі отримує узагальнену інформацію від банків-еквайрів виключно щодо суб’єктів господарської діяльності, надавачів платіжних послуг – юридичних осіб, які користуються послугами банків з електронної комерції.

У цьому випадку Національний банк надіслав банкам лист-нагадування № 25-0005/38228, мета якого – звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах. Саме цей уточнювальний лист Національного банку оприлюднив підсанкційний проросійський ресурс “Страна.юа” з провокаційно недостовірною його інтерпретацією, зазначають в регуляторі.

В НБУ пояснюють, що використовують зазначену інформацію виключно в наглядових цілях задля посилення контролю за дотриманням банками вимог законодавства України.

Наприклад,  аналіз такої узагальненої інформації дав змогу Національному банку виявити проблематику використання послуг банків, у тому числі електронної комерції, з метою обслуговування тіньового ринку, зокрема обслуговування діяльності нелегального грального бізнесу.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA