НБУ може стягнути з працівника банку упущену вигоду, спричинену кримінальним правопорушенням, - КЦС ВС — PRAVO.UA НБУ може стягнути з працівника банку упущену вигоду, спричинену кримінальним правопорушенням, - КЦС ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НБУ може стягнути з працівника банку упущену вигоду, спричинену кримінальним правопорушенням, – КЦС ВС

НБУ може стягнути з працівника банку упущену вигоду, спричинену кримінальним правопорушенням, – КЦС ВС

  • 30.03.2021 13:01
НБУ

Упущена вигода у вигляді нарахованих відсотків за кредитом може бути стягнута НБУ безпосередньо з працівника банку, який порушив закон.

Касаційний цивільний суд Верховного Суду стягнув на користь НБУ шкоду, завдану працівником банку-боржника.

Банківський співробітник незаконно вивів майно з-під застави, внаслідок чого НБУ одержав право на відшкодування упущеної вигоди за несплачені відсотки за кредитним договором із банком. Кримінальну справу закрито за нереабілітуючими обставинами: діяння декриміналізували, застосували амністію.

Так, відповідно до постанови КЦС ВС від 17 лютого2021 року у справі № 466/506/15-ц заборгованість за нарахованими та не сплаченими відсотками можна стягнути не лише з особи, яка отримала кредит.

З огляду на статтю 22 Цивільного кодексу особа, якій завдано збитків (якою було упущено вигоду) в результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Згідно з частиною 1 статті 1054 ЦК позичальник зобов`язується повернути кредит і сплатити проценти. А відповідно до частини 1 статті 1048 ЦК позикодавець має право одержати від позичальника проценти від суми позики.

Таким чином, КЦС стягнув із працівника банку на користь НБУ 44 тис. грн для відшкодування матеріальної шкоди за нарахованими та не сплаченими відсотками на підставі статей 22 та 1166 ЦК.

“НБУ має право на відшкодування матеріальної шкоди за нарахованими та не сплаченими відсотками за кредитним договором, які є доходом, що він міг реально одержати за звичайних обставин, якби його право не було порушено (упущена вигода)”, – пояснив КЦС ВС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA