Нацполіція блокує операції з виведення активів проросійських компаній — PRAVO.UA Нацполіція блокує операції з виведення активів проросійських компаній — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Нацполіція блокує операції з виведення активів проросійських компаній

Нацполіція блокує операції з виведення активів проросійських компаній

  • 11.04.2022 17:55

Правоохоронці заблокували операції з виведення активів майже 7000 проросійських компаній, які могли використовуватися на підтримку воєнних дій в Україні, повідомляє Нацполіція України.

Співробітники департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України встановили, що після воєнної агресії у 2014 році росія почала процес перереєстрації бенефіціарів та використання підконтрольних компаній із реєстрацією інших країн. Такі дії проводилися для маскування належності компаній до рф, тобто приховування кінцевого власника отримання коштів, ухилення від сплати податків та загалом уникнення санкцій. Окрім того, такі заходи дали би змогу контролювати активи та майно і після повномасштабного вторгнення.

Отже, щоби запобігти виведенню коштів на рахунки компаній, що зареєстровані у рф або підконтрольні країні-агресору, розуміючи повний тотальний контроль усіх сфер діяльності керівництвом росії та те, що ці кошти можуть бути використані на підтримку воєнних дій на території України, співробітники підрозділу проводять комплекс превентивних заходів.

Зокрема, оперативно встановлено:

  1. 3600 українських компаній, які у 2021-2022 завезли з країни-агресора товарів на 215 млрд грн. Водночас оплату здійснили на суму 95 млрд грн;
  2. 303 суб’єкти господарювання, які після 2014 року отримали понад 7,1 млрд грн позики від компаній рф та постійно здійснювали виплати відсотків із прибутку;
  3. 200 українських компаній, які впродовж 2021-2022 років повернули понад 10,6 млрд грн відсотків за контрактами позики на адресу підконтрольним росії офшорам;
  4. 3570 українських компаній, які у 2021-2022 завезли з білорусі товарів на 218 млрд грн та вже здійснили оплату 142 млрд грн.

Тож для унеможливлення виведення коштів та оперативного реагування Нацполіція поінформувала українські банки, НБУ, Держфінмоніторинг щодо діяльності понад 7000 компаній, їх імпортних, позикових контрактів та іноземних контрагентів агресора.

У повідомлені Нацполіції наголошується, що всі операції встановлених резидентів та їх контрагентів вже поставлено на контроль із можливістю подальшого блокування рахунків.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA