Національний банк зменшив обмеження на валютному ринку — PRAVO.UA Національний банк зменшив обмеження на валютному ринку — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Національний банк зменшив обмеження на валютному ринку

Національний банк зменшив обмеження на валютному ринку

 • 08.03.2022 19:27

Національний банк України з 8 березня ц.р. анонсував наступні зміни, яким знижено обмеження на валютному ринку:

 1. можна відкривати рахунки військовослужбовцям та здійснювати їхню ідентифікацію та верифікацію на підставі військового квитка;
 2. клієнти на територіях, що під загрозою окупації, можуть знімати готівку (національну та іноземну валюту) з рахунків без обмежень за сумою;
 3. видача банківських металів з рахунків клієнтів банків здійснюється без обмежень у межах їх залишку на рахунку та за їх наявності у касі філії або у відділенні;
 4. заборона на проведення операцій в Україні з використанням рахунків резидентів росії або білорусі та юросіб, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти рф або рб, не поширюється на:
 •  соціальні виплати,
 • виплати заробітної плати,
 • оплату комунальних послуг,
 • сплату податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

Нові правила для резидентів та обмеження на валютному ринку

Крім того резиденти та нерезиденти отримали більше можливостей для переказів на рахунки благодійних фондів не тільки в гривнях, а й в іноземній валюті. Йдеться про благодійні фонди, цілями та сферами благодійної діяльності яких є:

 • сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни,
 • підтримка Збройних Сил України,
 • територіальна оборона України,
 • соціальний захист,
 • охорона здоров’я та
 • інші питання захисту населення в умовах воєнного стану.

Також НБУ уточнив, що проведення розрахунків за документарними та резервними акредитивами/гарантіями/контргарантіями, відкритими з 24 лютого 2022 року, забороняється.

Виняток: розрахунки здійснюються для оплати товарів критичного імпорту, розрахунків з МФО та інших операцій клієнтів банків, перелік яких визначено підпунктами 2–6 пункту 14 Постанови № 18.

В НБУ звертають увагу, що така заборона не стосується розрахунків за документарними та резервними акредитивами/гарантіями/контргарантіями, відкритими до 23 лютого 2022 року включно.

У випадку надходження коштів із-за кордону в російських рублях або білоруських рублях за операціями з експорту та імпорту товарів, НБУ дозволяє здійснити обмін цих коштів на міжнародному валютному ринку на іншу валюту (крім російських рублів/білоруських рублів) для її подальшого зарахування на рахунки клієнта.

Усі зміни можна знайти в постанові Правління Національного банку від 8 березня 2022 року № 44.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA