Нацбанк штрафуватиме колекторів за порушення закону про захист від них. Штрафи стягне ДВС — PRAVO.UA Нацбанк штрафуватиме колекторів за порушення закону про захист від них. Штрафи стягне ДВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Нацбанк штрафуватиме колекторів за порушення закону про захист від них. Штрафи стягне ДВС

Нацбанк штрафуватиме колекторів за порушення закону про захист від них. Штрафи стягне ДВС

  • 14.04.2021 14:14
програми грошових виплат

Нацбанк за скаргою споживачів накладатиме штраф на колекторів, які порушують правила етичної поведінки. Рішення про штраф має силу виконавчого документа.

Споживач має право подати скаргу до Нацбанку, а також звернутися до суду за відшкодуванням шкоди або до поліції у зв’язку з кримінальним правопорушенням.

14 квітня набув чинності і Закон № 1349-IX щодо захисту споживачів під час врегулювання простроченої заборгованості. Закон визначає правила роботи колекторів з боржниками і забороняє тиснути та погрожувати боржникам і їх рідним.

Відповідальність колекторів за порушення вимог щодо етичної поведінки визначено в новому розділі Закону “Про споживче кредитування”.

Колекторська компанія несе перед споживачем відповідальність за завдану їхніми неправомірними діями шкоду:

  • в порядку цивільного судочинства відшкодовується шкода, завдана у процесі врегулювання простроченої заборгованості;
  • статтею 182 Кримінального кодексу передбачено штрафи і позбавлення волі за незаконне збирання, зберігання, використання, поширення конфіденційної інформації про боржників.

Крім того, в разі порушення законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, у тому числі вимог щодо взаємодії зі споживачами під час врегулювання простроченої заборгованості (вимог щодо етичної поведінки), Національний банк застосовуватиме до колекторів такі заходи впливу:

  • надішле письмове застереження з вимогою про усунення виявленого порушення та/або вжиття заходів для недопущення такого порушення у подальшій діяльності;
  • накладе відповідно до Закону “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” штраф. Таке рішення набирає чинності з наступного робочого дня. Якщо штраф протягом місяця не сплачено, рішення матиме силу виконавчого документу і передається на виконання ДВС;
  • тимчасово забороняє колекторській компанії здійснювати врегулювання простроченої заборгованості;
  • виключає відомості про колекторську компанію з реєстру;
  • тимчасово зупиняє або відкликає (анулює) ліцензію кредитодавця – небанківської фінансової установи, нового кредитора – небанківської фінансової установи на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

Виконавчий документ

Рішення про накладення штрафу набуває статусу виконавчого документа, якщо протягом місяця новий кредитор, колекторська компанія письмово не повідомили НБУ про добровільне виконання.

Якщо рішення не оскаржили в суді:

  • його оформлюють відповідно до вимог Закону “Про виконавче провадження”;
  • передають до органів державної виконавчої служби для примусового виконання.

Якщо ж адміністративний суд відкрив провадження у справі про оскарження штрафу, таке рішення набуває статусу виконавчого документа з дня набрання законної сили відповідним судовим рішенням у такій справі з урахуванням строків, передбачених Законом  “Про виконавче провадження”.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA