«Наші люди, які єдиним фронтом боронять країну, — це головна цінність і запорука нашої перемоги», — адвокат Олександр Воронюк, боєць ТрО м. Києва — PRAVO.UA «Наші люди, які єдиним фронтом боронять країну, — це головна цінність і запорука нашої перемоги», — адвокат Олександр Воронюк, боєць ТрО м. Києва — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Наші люди, які єдиним фронтом боронять країну, — це головна цінність і запорука нашої перемоги», — адвокат Олександр Воронюк, боєць ТрО м. Києва

«Наші люди, які єдиним фронтом боронять країну, — це головна цінність і запорука нашої перемоги», — адвокат Олександр Воронюк, боєць ТрО м. Києва

  • 03.05.2022 14:34

«Ще до початку повномасштабного вторгнення росії я планував підписати контракт резервіста територіальної оборони міста Києва», — згадує адвокат Олександр Воронюк, асоційований партнер TOTUM. Співбесіду було призначено на 24 лютого, і вона, зрозуміло, не відбулася. Однак уже з наступного дня Олександр Воронюк доєднався до ТрО. Про те, як проходить служба, а також про свої враження він розповів «Юридичній практиці»

 

Як ви зустріли ранок 24 лютого? Яка була ваша перша емоція?

— Ранок 24 лютого я зустрів вдома, прокинувшись від звуків вибухів о 5 ранку. Першою емоцією, напевно, була тривога, однак необхідно було включити холодний розум, щоб забезпечити евакуацію сім’ї. Швидко дозбирали речі (раніше частина речей була зібрана, адже ми готувалися до можливого початку бойових дій в Києві), і дружина з дітьми та тещею на авто досить швидко евакуювались із Києва.

 

Які були ваші особисті мотиви долучитися до оборони України?

— Я відчував свій обов’язок боронити Україну. Було внутрішнє відчуття, що в цей момент моє місце саме у війську. Ще до початку повномасштабного вторгнення росії я планував підписати контракт резервіста територіальної оборони міста Києва. На ранок 24 лютого була запланована моя співбесіда з комбатом територіальної оборони Шевченківського району м. Києва для підписання контракту резервіста. Однак співбесіда так і не відбулася, а до лав ТрО я став на наступний день, 25 лютого.

 

Чи мали ви військовий або бойовий досвід раніше?

— Військового або бойового досвіду я не мав. У 2014 році проходив вишкіл за програмою “Народний резервіст”, а також розпочав у лютому 2022 року вишкіл в Українському легіоні. Цей вишкіл так і не вдалося завершити, оскільки почалися масштабні бойові дії.

 

Чи розглядали для себе альтернативи, якщо б не вдалося потрапити до лав ТрО?

— Альтернатив я для себе не розглядав, адже був твердий намір потрапити саме до лав ТрО. У разі, якщо б мені це не вдалося, я б, напевно, зайнявся військовим волонтерством.

 

Як проходить служба? Які завдання ви виконували?

— Спочатку охороняли режимний об’єкт у Києві. Однак вже з перших днів березня наша задача була тримати певну ділянку на північному заході Києва і готуватися зустрічати ворога в разі його прориву в Київ на нашому напрямку. Паралельно чергували на блок-постах у зоні нашої відповідальності. Наразі здійснюємо піше патрулювання під час комендантської години.

Чи багато у вашому підрозділі юристів?

— Разом зі мною двоє юристів на весь взвод. У взводі зібралися люди різних професій, це такий мінізріз суспільства.

 

Які ваші основні спостереження та враження від цієї війни?

— Наші люди, які єдиним фронтом боронять нашу країну. Це головна цінність і запорука нашої перемоги!

 

Які уроки ви винесли?

— Треба більш ретельно готуватися до збройного спротиву.

 

Що зробите найперше, коли війна закінчиться?

— Вип’ю за нашу перемогу.

 

Від редакції: Проєкт «Юристи в армії» — історії правників, які, незалежно від посад та регалій, взяли зброю до рук та стали на захист України. Ми переконані, що кожен, хто щось робить на користь української перемоги — на передовій чи в тилу, — по-своєму борець за незалежність України. Ми поважаємо кожну працю, яка наближає Україну до перемоги. Ми переконані, що юристів, які взяли зброю до рук, десятки, а може, й сотні. Ми будемо вдячні нашим читачам за інформацію про правників, які можуть стати героями рубрики «Юристи в армії».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA