Набув чинності закон про цільове призначення земель — PRAVO.UA Набув чинності закон про цільове призначення земель — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Набув чинності закон про цільове призначення земель

Набув чинності закон про цільове призначення земель

  • 26.07.2021 11:46

24 липня набув чинності Закон № 711-IX щодо планування використання земель. Закон ухвалили і опублікували минулого року.

Законопроект №2280 изменил понятие «целевое назначение земельного участка»

До 1 січня 2025 року сільські, селищні, міські ради мають забезпечити внесення  до Державного земельного кадастру відомостей про:

  • функціональні зони територій, визначені у містобудівній документації на місцевому рівні, затвердженій до 24 липня 2021 року;
  • межі територій пам’яток, історико-культурних заповідників, історичних ареалів населених пунктів та зон охорони пам’яток культурної спадщини, зазначені в історико-архітектурному опорному плані, затвердженому до 24 липня 2021 року;
  • обмеження у використанні земель у сфері забудови.

Зберігає чинність містобудівна документація на місцевому рівні, затверджена до 24 липня 2021 року. З 1 січня 2025 року внесення змін до такої документації допускається за умови приведення її у відповідність із вимогами цього Закону.

Раніше затверджені плани зонування територій вважаються невід’ємними складовими генеральних планів населених пунктів. У населених пунктах, в яких не затверджені плани зонування територій станом на 24 липня, можуть затверджуватися плани зонування територій шляхом внесення змін до генеральних планів населених пунктів.

До 24 липня 2022 року містобудівна документація на місцевому рівні, розроблення якої розпочато до 24 липня 2021 року, може затверджуватися без урахування вимог цього Закону щодо складу та змісту містобудівної документації на місцевому рівні. У разі якщо така документація, затверджена у встановленому порядку, не містить відомостей, визначених статтею 45-1 Закону  «Про землеустрій», містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки щодо території, на яку розроблена така документація, можуть видаватися без дотримання вимог Закону  «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо визначення містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, лише на підставі даних Державного земельного кадастру.

До 1 січня 2025 року розмір прибережних захисних смуг у межах населених пунктів може змінюватися:

  • детальним планом території, розробленим з урахуванням вимог цього Закону щодо складу та змісту містобудівної документації на місцевому рівні або
  • проєктом землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів, що узгоджується із затвердженою містобудівною документацією. Зазначений проєкт землеустрою у такому разі затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

 

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA