Набув чинності закон про електронні трудові книжки: відомості з паперових перенесуть до реєстру впродовж 5 років — PRAVO.UA Набув чинності закон про електронні трудові книжки: відомості з паперових перенесуть до реєстру впродовж 5 років — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Набув чинності закон про електронні трудові книжки: відомості з паперових перенесуть до реєстру впродовж 5 років

Набув чинності закон про електронні трудові книжки: відомості з паперових перенесуть до реєстру впродовж 5 років

  • 10.06.2021 10:05

Сьогодні, 10 червня 2021 року, набуває чинності Закон України 1217-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”.

Нагадаємо, Рада прийняла закон на засіданні 5 лютого.

Відтепер облік трудової діяльності працівника буде здійснюватися в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Власник або уповноважений ним орган на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, яка зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення і звільнення.

Встановлено п’ятирічний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника (протягом цього періоду буде застосовуватися як паперова трудова книжка, так і електронна форма вже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність працівника з Державного реєстру).

Порядок переходу

Внесення відомостей про трудову діяльність до Державного реєстру через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій, передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок і т.п.), буде здійснюватися працівником і роботодавцем з обов’язковим накладенням кваліфікованої електронного підпису.

Після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Державного реєстру роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки працівникові на руки під розпис, при цьому також передбачено обов’язок роботодавця вносити на вимогу працівника в паперову трудову книжку запис про прийняття на роботу, переведення і звільнення.

Страховий стаж

Страховий стаж обчислюватиметься за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, в тому числі даними про трудову діяльність працівників, а за періоди, за які не внесено дані в реєстр застрахованих осіб державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, – в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

На кожну застраховану особу буде заведена персональна електронна облікова картка.

У разі якщо інформація про особу вноситься до реєстру застрахованих осіб вперше, проводиться ідентифікація особи з обов’язковим підтвердженням відповідності реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Пенсії

Законом встановлено автоматичне призначення пенсії за віком та удосконалення порядку звернення за призначенням пенсії, в тому числі через електронний кабінет особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду, в будь-який час.

Пенсія за віком призначається автоматично (без звернення особи) з дня, наступного за днем ​​досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи.

Якщо документи про страховий стаж не подано протягом трьох місяців із дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, вважається, що застрахована особа виявила бажання отримувати пенсію з більш пізнього віку.

Вимога про наявність копії трудової книжки:

  • виключається з переліку документів, що подаються кандидатами на посаду члена Вищої ради правосуддя;
  • відомості про надання, зміну і позбавлення рангу державного службовця будуть вноситися замість трудової книжки до Реєстру застрахованих осіб;
  • виключається з переліку документів, які подає кандидат на посаду поліцейського;
  • змінюється форма надання інформації про трудову діяльність кандидатами на посаду прокурорів.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Zabavi 3.09.23
IKAR 10.09.23
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA