Набув чинності порядок встановлення земельних сервітутів на землях державної та комунальної власності — PRAVO.UA Набув чинності порядок встановлення земельних сервітутів на землях державної та комунальної власності — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Набув чинності порядок встановлення земельних сервітутів на землях державної та комунальної власності

Набув чинності порядок встановлення земельних сервітутів на землях державної та комунальної власності

  • 20.08.2021 11:29

Набув чинності Закон України № 1657-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури приєднання до електричних мереж”.

Закон, зокрема, вносить низку змін до Земельного кодексу України та закріплює порядок встановлення земельних сервітутів на землях державної, комунальної власності.

Новою статтею 124-1 визначено, що особа, зацікавлена у встановленні земельного сервітуту на землях державної, комунальної власності, може звертатись із відповідним клопотанням у разі, якщо:

  1. земельну ділянку не передано у користування або у разі необхідності встановлення земельного сервітуту на землях, не сформованих у земельні ділянки, — до органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, що здійснює розпоряджання земельною ділянкою державної, комунальної власності;
  2. земельна ділянка перебуває у користуванні — до органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, що здійснює розпорядження земельною ділянкою державної, комунальної власності, або до землекористувача.

Якщо ділянку необхідно сформувати, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування має протягом 1 місяця з дня отримання клопотання прийняти рішення про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється суб’єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін, але не довше за шість місяців.

Розроблений проєкт землеустрою потрібно подати на затвердження органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, що здійснює розпоряджання земельною ділянкою, який протягом одного місяця з дня його отримання зобов’язаний затвердити проєкт та прийняти рішення про надання згоди на встановлення земельного сервітуту або надати мотивовану відмову в його затвердженні.

Рішення про надання згоди на встановлення земельного сервітуту є підставою для укладення договору про встановлення земельного сервітуту. У разі якщо розроблений проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки не був поданий на затвердження протягом шести місяців із дня надання дозволу на його розроблення, рішення про надання такого дозволу втрачають чинність. За додатковим клопотанням цей строк можна продовжити.

Читайте також: На землях проводитимуть судову історико-археологічну експертизу

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA