прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Набула чинності Методика визначення розміру шкоди, заподіяної землі внаслідок бойових дій

Набула чинності Методика визначення розміру шкоди, заподіяної землі внаслідок бойових дій

  • 23.04.2022 12:01

Методика визначення розміру шкоди, заподіяної землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану, набула чинності 22 квітня.

Документ затверджено Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України 4 квітня 2022 року.

Методика визначила такі категорії забруднення:

  • забруднення ґрунтів — накопичення в ґрунтах речовин, які негативно впливають на їх родючість та інші корисні властивості;
  • засмічення земель — наявність на земельній ділянці сторонніх предметів, матеріалів, відходів та/або інших речовин без відповідних дозволів.

Методика стосується усіх земель України, незалежно від їх категорій та форм власності.

Ґрунти вважаються забрудненими за умови, якщо в їх складі виявлено негативні якісні зміни. Водночас зміни можуть бути зумовлені не тільки появою в зоні аерації нових забруднювальних речовин, яких раніше не було, а і вмістом небезпечних речовин, що перевищує їх гранично допустиму концентрацію.

Землі вважаються засміченими, якщо на земельній ділянці наявні сторонні предмети, матеріали, відходи та/або інші речовини без відповідних дозволів, які з’явилися на цій земельній ділянці внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій.

Документ мстить формули для розрахунку ступеня забруднення та засмічення. Також визначає способи встановлення шкоди, залежно від виду забруднення і категорії земель.

Основою розрахунків розміру шкоди від забруднення ґрунтів є нормативна грошова оцінка земельної ділянки, ґрунти якої зазнали забруднення.

Щодо земельних ділянок, грошова оцінка яких не проведена, або у випадку неможливості отримання даних з нормативної грошової оцінки засміченої земельної ділянки грошова оцінка землі розраховується як середня нормативна грошова оцінка площі ріллі по регіону, помноженої на коефіцієнт, що зумовив негативні екологічні наслідки для родючості ґрунтів, який дорівнює 300.

Зауважимо, що українці мають право на компенсацію пошкодженого внаслідок війни майна. Зокрема, можна подати заявку на компенсацію пошкодження нерухомості.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA