прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НАБУ та САП повідомили про підозру голові НБУ Кирилу Шевченку

НАБУ та САП повідомили про підозру голові НБУ Кирилу Шевченку

  • 06.10.2022 13:32

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України викрили протиправну діяльність службових осіб державного “Укргазбанку”, яка призвела до збитків у сумі понад 206 млн грн.

Про це повідомили САП та НАБУ.

П’яти основним фігурантам цього злочину, серед яких чинний голова Національного банку України Кирило Шевченко (ексголова правління “Укргазбанку”), колишні та чинні високопосадовці банківських установ, 6 жовтня повідомлено про підозру у розтраті 206 млн грн коштів “Укргазбанку” в 2014-2019 роках шляхом зловживання своїм службовим становищем та в службовому підробленні. Дії учасників організованої групи кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.

Було встановлено, що керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які, нібито бувши «агентами» банку, залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісяця незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідством встановлено, що впродовж 2014-2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано кошти державного банку в сумі понад 206 млн гривень.

Водночас у САП наголошують, що факти, викладені в повідомленні про підозру, не стосуються періоду перебування чинного голови Нацбанку на посаді та виконання ним повноважень керівника центрального банку України.

В НАБУ заявили, що оскільки місце перебування Кирила Шевченка наразі невідоме, про підозру йому повідомили в порядку ст. 278, ст. 135 КПК України, а саме – залишили в адміністрації за місцем його роботи, в Національному банку України.

Через такі самі обставини у такому самому порядку повідомили про підозру й одному з заступників “Укргазбанку” та заступнику директора департаменту по роботі з корпоративними віп-клієнтами цієї держустанови.

Підозри НАБУ та САП ґрунтуються на низці експертиз, допитів свідків, обушків, тимчасових доступів, інформації, отриманій від клієнтів банку, оглядах комп’ютерної техніки та мобільних телефонів із детальним листуванням між учасниками щодо вказаної схеми, вилучених документах.

Досудове розслідування, під час якого діям усіх причетних до вчинення вказаного злочину осіб буде надано належну правову оцінку, триває.

 

Читайте також: Голова НБУ подав заяву про відставку

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA