НАБУ та САП повідомили подробиці справи про корупцію в ВС — PRAVO.UA НАБУ та САП повідомили подробиці справи про корупцію в ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НАБУ та САП повідомили подробиці справи про корупцію в ВС

НАБУ та САП повідомили подробиці справи про корупцію в ВС

  • 16.05.2023 13:46

Сьогодні відбувся брифінг керівників НАБУ і САП «щодо викритої схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду». Згідно з оприлюдненою інформацією Голова ВС затриманий.

Семен Кривонос, директор НАБУ, заявив, що це найбільш резонансна справа НАБУ і САП і найбільше викриття посадової особи в судовій гілці влади.

«Це і є відповідь на запитання, чим буде займатись НАБУ і який наш пріоритет: це топкорупція у вищих щаблях влади», — підкреслив очільник НАБУ.

За словами пана Кривоноса, антикорупційні органи зафіксували власника однієї бізнес-групи і власника адвокатської групи, які домовились про передання неправомірної вигоди:

«На 15 квітня було заплановано судове засідання, проте спеціально перенесено для акумулювання коштів для передання. 19 квітня ВС було ухвалено відповідне рішення, після цього на початку травня адвокат отримав інформацію від  керівництва ВС про розподіл суми».

Учора  була передана друга частина суми, і саме це антикорупційні органи зафіксували на гарячому. Під час проведення обшуків, які були не тільки в приміщенні Суду, вилучені гроші та інші докази, зауважив директор НАБУ.

Також він наголосив, що, за наявною інформацією, члени цього “злочинного угрупування” намагались вплинути на обрання членів ВККС.

«Ми хочемо максимальної прозорості. Тут інших підтекстів немає. Просимо максимальної уваги журналістів, враховуючи вагу фігурантів і залученість судової влади. Сподіваємось на об’єктивний розгляд справи», — підкреслив Семен Кривонос.

 

Очільник САП Олександр Клименко підтвердив, що це надзвичайно складне розслідування про «бек-офіс ВС». Детективи отримали інформацію про нього з початку року. Він, на думку правоохоронців, «прикривався наданням юридичних послуг». Діяльність стосувалась не лише ВС, але й інших судів.

Варто зауважити, що слідчі дії ще не завершено. Семен Кривонос зазначив, що зараз буде оприлюднено лише частину інформації: «Далі будуть інші».

Наразі затримано двох осіб, зокрема і Голову Суду, та вилучено кошти, які були передані. Підозри наразі не вручено. Фігурантам розслідування інкримінують отримання неправомірної вигоди та обіцянку надати таку вигоду.

Далі правоохоронці мають намір звертатись до ВРП щодо Голови ВС. Також перевіряють інших осіб щодо причетності до вчинення кримінального правопорушення:

«Слідчі дії тривають із суддями і посередниками», — зауважили правоохоронці.

 

Під час брифінгу відбулась демонстрація аудіозаписів та тексту-розшифровки.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA