прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НАБУ опублікувало розсекречені матеріали розслідування щодо Миколи Чауса

НАБУ опублікувало розсекречені матеріали розслідування щодо Миколи Чауса

  • 09.08.2021 16:26
Джерело: YouTube-канал НАБУ

Детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП завершили розслідування стосовно екссудді Дніпровського районного суду м. Києва Миколи Чауса, який вимагав та одержав неправомірну вигоду у 150 тис. дол. США.

Національне антикорупційне бюро опублікувало фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих дій, які здійснювали НАБУ та САП у межах розслідування.

Стороні захисту відкрили матеріали провадження.

Дії екссудді кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням).

Нагадаємо, 3 серпня НАБУ затримало екссуддю Дніпровського райсуду м. Києва М. Чауса.

Підозрюваного викликали для допиту в НАБУ 5 та 6 серпня. Водночас від надання показань він відмовився.

9 серпня 2016 року детективи викрили суддю М. Чауса під час одержання неправомірної вигоди в сумі 150 тис. дол. за винесення рішення суду в інтересах підсудного.

6 вересня Верховна Рада України дала згоду на затримання судді та його арешт. Після цього, скориставшись суддівським імунітетом, підозрюваний полишив територію України. З 16 серпня екссуддю Чауса оголосили в національний, а з 11 листопада – в міжнародний розшук.

У лютому 2017 року його затримали на території Республіки Молдова. Детективи Національного бюро подали клопотання про екстрадицію екссудді до України. Проте у квітні 2021 року з’явилася інформація про нібито його викрадення. Місце перебування служителя Феміди було невідоме аж до липня 2021 року, коли посадовця виявили в одному з сіл Вінницької області.

4 серпня Вищий антикорупційний суд обрав екссудді запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, а також зобов‘язав здати закордонні паспорти та носити електронний засіб контролю (браслет).

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA