600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НАБУ і САП завершили розслідування у справі про одержання неправомірної вигоди ексголовою ДФС

НАБУ і САП завершили розслідування у справі про одержання неправомірної вигоди ексголовою ДФС

  • 03.02.2023 17:29

2 лютого 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування стосовно колишнього голови Державної фіскальної служби України (Романа Насірова. – Ред.) та його радника, підозрюваних в одержанні 5,5 млн дол. США та понад 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування ПДВ компаніям аграрного холдингу. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Їх дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України.  Стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення.

«Слідство наразі встановило одержання головою ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у 5,5 млн дол. США за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 — серпня 2016 рр. «Плату за послуги», яка в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, тодішній голова ДФС одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії та компаній, підконтрольних його близькій особі, а також раднику, через інші іноземні компанії-«прокладки», залучені радником експосадовця», — сказано в повідомлені.

У жовтні 2022 року цим двом особам повідомили про підозру.

В НАБУ уточнили, що ексголова ДФС також із 2017 року є обвинуваченим у завданні понад 2 млрд грн збитків державі через ухвалення низки безпідставних та незаконних рішень про розстрочення сум платежів із рентної плати за користування надрами компаніям, залученим до так званої газової схеми, організатором якої вважають колишнього народного депутата України. Відповідну справу слухають у ВАКС.

Поділитися
Теги НАБУ, САП

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA