600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Набрав чинності закон щодо поетапного впровадження ЄСІТС

Набрав чинності закон щодо поетапного впровадження ЄСІТС

  • 26.05.2021 09:03

Набрав чинності Закон № 1416-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи”, який ВР прийняла на засіданні 27 квітня.

Відповідно до закону створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи здійснять поетапно.

Положення про ЄСІТС та/або положення, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), має розробити Державна судова адміністрація України та затвердити Вища рада правосуддя після консультацій з Радою суддів України.

Окремі підсистеми (модулі) ЄСІТС почнуть функціонувати через 30 днів із дня опублікування оголошення Вищою радою правосуддя. Оголошення опублікують у газеті “Голос України” та на вебпорталі судової влади. Оголошення повинно стосуватися створення і забезпечення функціонування конкретної підсистеми (модуля) ЄСІТС.

Планується, що першими запустять:

  • новий реєстр судових рішень;
  • електронний кабінет.

Процесуальні документи в електронній формі учасники справи будуть подавати до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Встановлено, що суд під час судового розгляду справи має здійснювати повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку, передбаченому Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). За заявою будь-кого з учасників справи або за ініціативою суду повне фіксування судового засідання здійснюється за допомогою відеозаписувального технічного засобу (за наявності в суді технічної можливості та за відсутності заперечень із боку будь-кого з учасників судового процесу).

Під час здійснення повного фіксування судового засідання технічними засобами, а також проведення судового засідання в режимі відеоконференції протокол судового засідання створюється ЄСІТС. Протокол судового засідання скріплюється електронним підписом секретаря судового засідання і приєднується до справи.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA