Набрав чинності закон, який урівнює права матері та батька на вихід у декрет — PRAVO.UA Набрав чинності закон, який урівнює права матері та батька на вихід у декрет — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Набрав чинності закон, який урівнює права матері та батька на вихід у декрет

Набрав чинності закон, який урівнює права матері та батька на вихід у декрет

  • 10.05.2021 09:04

Набрав чинності Закон № 1401-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною”.

Нагадаємо, Рада прийняла закон на засіданні 16 квітня.

Зокрема, документ вводить новий вид відпустки – відпустку при народженні дитини. Одноразову оплачувану відпустку до 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів нададуть працівникам:

  • чоловікові, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • бабі або діду, іншому повнолітньому родичеві дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Особа, яка отримала відпустку при народженні дитини, зобов’язана надати власнику або уповноваженому ним органу копії документа, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини протягом 30 календарних днів із дня виходу в таку відпустку.

Порядок надання відпустки при народженні дитини встановить Кабінет Міністрів.

Документ визначає відпустку на догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері і батька).

Крім того, скорочену тривалість робочого часу зможуть встановлювати за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для:

  • жінок і чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
  • одиноких матерів або батьків, які виховують дитину без батька (матері), зокрема в разі тривалого перебування матері в лікарняному закладі.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA