прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НААУ прозвітувала про порушення прав адвокатів: найбільше на Київщині

НААУ прозвітувала про порушення прав адвокатів: найбільше на Київщині

  • 05.05.2022 15:22

З початком повномасштабного вторгнення порушення прав адвокатів, на жаль, не припинилися. НААУ прозвітувала, що у першому кварталі року (у січні – березні 2022) найбільше порушень прав адвокатів зафіксовано в Київській області.

За даними статистики про діяльність рад адвокатів регіонів:

  • 7 повідомлень про обшуки і затримання адвокатів отримала Рада адвокатів Київської області;
  • 5 повідомлень — Рада адвокатів Харківської області;
  • 4 повідомлень — Рада адвокатів Одеської області.

Відповідно до звіту, на Київщині РАР здійснила 14 виїздів на процесуальні дії стосовно адвокатів регіону.

У 7 випадках про обшуки і затримання адвокатів не надходило завчасних повідомлень правоохоронців.

Це суперечить вимогам Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». За перший квартал в Україні, відповідно до статистики, стався лише один аналогічний випадок несанкціонованого обшуку адвокатів поза столичним регіоном – у Дніпропетровській області.

За перші три місяці поточного року адвокати надіслали 14 звернень про порушення професійних прав і гарантій. Найбільше їх отримала рада адвокатів Київської області. Аналогічно за цей час Рада адвокатів України отримала 14 звернень адвокатів щодо захисту прав. РАУ скерувала 8 звернень із цього приводу до правоохоронних органів. Усі звернення перебувають на опрацюванні комітету захисту прав адвокатів НААУ.

Ненадання відповіді на запити адвокатів

Адвокати також скеровували звернення щодо ненадання відповідей на адвокатський запит. За перший квартал, зокрема, ради адвокатів регіонів отримали 149 звернень. З них:

  • 63 – у раді адвокатів Київщині,
  • 29 – Одещини,
  • 10 – Львівщини.

У відповідь РАР склали 35 протоколів про адмінпорушення: 14 — у столичному регіоні, 7 — у Дніпропетровській області.

Всього за перший квартал ради адвокатів регіонів провели 111 засідань. Прийнято 1625 рішень.

НААУ нагадує: Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачає, що під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, за окремими винятками. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи у відносинах з адвокатами зобов’язані дотримуватися вимог Конституції України та законів України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, практики Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо: заступник голови РАУ Валентин Гвоздій обраний віцепрезидентом Комітету експертів Ради Європи з питань захисту прав адвокатів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA