прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » На звільнених територіях Харківщини починають працювати мобільні слідчо-прокурорські групи

На звільнених територіях Харківщини починають працювати мобільні слідчо-прокурорські групи

  • 14.09.2022 13:20

Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що на звільнених територіях Харківщини починають працювати мобільні слідчо-прокурорські групи.

До початку контрнаступу ЗСУ, тобто до минулої п’ятниці, 34 % території Харківської області було окуповано. Понад пів року територія регіону була під окупацією.

«Зараз, коли українські військові з початку вересня звільнили 6000 квадратних кілометрів української землі на Сході і Півдні, на тлі радості від самого факту перед нами постає жахлива картина того, що робили окупанти, зокрема, на Харківщині. Фактично зараз такі міста, як Балаклія, Ізюм стають в один ряд із Бучею, Бородянкою, Ірпенем. Тими містами, де вже були зафіксовані і нами розслідуються численні воєнні злочини та злочини проти основ нацбезпеки. Тож для підвищення ефективності розслідування за моєю ініціативою були створені мобільні слідчо-прокурорські групи. Поєднання фахівців різного напряму, їх скоординовані дії дадуть змогу більш якісно розслідувати воєнні та інші міжнародні злочини», — заявив Андрій Костін.

На Харківщини працюватимуть 23 такі мобільні слідчо-прокурорські групи. До складу увійдуть працівники прокуратури, СБУ, Національної поліції, вибухотехніки та інші експерти. Вони проводитимуть огляди зруйнованих об’єктів цивільної інфраструктури та займатимуться фактами вбивств місцевих мешканців.

Окрім цього, утворені 5 так званих тематичних груп. Їх завдання займатися виключно фактами катувань місцевих мешканців, а також пошуком розташування штабів чи командних пунктів російських військових на звільнених територіях.

На прикладі Харківщини Офіс Генерального прокурора прагне відпрацювати універсальний алгоритм, який можна буде використовувати після звільнення Херсонської, Запорізької, Луганської, Донецької областей.

 «Нам важливо не втратити жодного доказу, адже для відновлення справедливості та притягнення винних у національних та міжнародних судах кожна справа важлива», — наголосив Андрій Костін.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA