На період дії воєнного стану деякі повноваження Вищої ради правосуддя передаються Голові Верховного Суду — PRAVO.UA На період дії воєнного стану деякі повноваження Вищої ради правосуддя передаються Голові Верховного Суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » На період дії воєнного стану деякі повноваження Вищої ради правосуддя передаються Голові Верховного Суду

На період дії воєнного стану деякі повноваження Вищої ради правосуддя передаються Голові Верховного Суду

  • 15.03.2022 18:16

Внесено зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо забезпечення сталого функціонування судової влади в період відсутності повноважного складу Вищої ради правосуддя — парламент підтримав законопроєкт № 7143.

Як відомо, ВРП є неповноважною з 22 лютого 2022 року, після припинення повноважень десяти її членів за власним бажанням.

Цим законом на час відсутності повноважень у Вищої ради правосуддя її окремі функції передаються Раді суддів України.

Мова йде про:

  • призначення голови Державної судової адміністрації, його заступників;
  • відрядження суддів;
  • забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів;
  • реагування на повідомлення про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя;
  • затвердження Положення про ЄСІТС та/або її окремі модулі.

Водночас із метою швидкого та оперативного виконання зазначених повноважень у період дії правового режиму надзвичайного чи воєнного стану, запровадженого більш ніж у двох третинах областей України, та за умови відсутності повноважного складу Вищої ради правосуддя зазначені повноваження передаються Голові Верховного Суду або особі, яка виконуватиме повноваження Голови Верховного Суду.

Також в період відсутності повноважного складу ВРП Державній судовій адміністрації України надаються повноваження визначати кількість суддів у суді (крім Верховного Суду), а також без погодження із ВРП приймати рішення про утворення територіальних управлінь ДСА України та визначення їх кількості.  Служба судової охорони повністю підпорядковується Державній судовій адміністрації України, а голова Служби судової охорони, його заступники в зазначений період будуть призначатися на посади без проведення конкурсу і звільнятися з посад головою Державної судової адміністрації України.

Зазначимо, що народні депутати України доручили голові Верховної Ради України невідкладно підписати прийняті 15 березня Верховною Радою України закони та негайно скерувати їх до Президента України.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA