На орієнтаційній сесії з добору кандидатів у члени ВККС повідомили про вимоги та конкурсні процедури — PRAVO.UA На орієнтаційній сесії з добору кандидатів у члени ВККС повідомили про вимоги та конкурсні процедури — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » На орієнтаційній сесії з добору кандидатів у члени ВККС повідомили про вимоги та конкурсні процедури

На орієнтаційній сесії з добору кандидатів у члени ВККС повідомили про вимоги та конкурсні процедури

  • 24.01.2022 12:32

Під час орієнтаційної сесії члени Конкурсної комісії розповіли, як взяти участь у конкурсі  на посаду члена ВККС та як будуть проходити конкурсні процедури.

Вимоги до кандидатів

Членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути:

  • громадянин України,
  • який володіє державною мовою,
  • має вищу юридичну освіту,
  • має стаж професійної діяльності у сфері права не менш ніж 15 років,
  • відповідає критеріям доброчесності та професійної компетентності, які визначено законом.

Перелік необхідних документів

Разом із заявою про намір бути призначеною членом ВККС України особа подає:

  1. автобіографію;
  2. мотиваційний лист, в якому викладаються мотиви для призначення членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  3. копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
  4. копію трудової книжки (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  5. декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року, в якому було оприлюднено оголошення про початок конкурсу;
  6. копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені;
  7. медичну довідку про стан здоров’я (щодо перебування особи на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров’я);
  8. копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов’язаних);
  9. письмову згоду на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів, визначених цією статтею (крім копій документів, передбачених пунктами 3, 7, 8 цієї частини);
  10. письмову заяву про відсутність обмежень щодо членства у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, а також про відповідність вимогам щодо несумісності або про зобов’язання виконувати вимоги щодо несумісності у разі призначення членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  11. заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України “Про очищення влади”;
  12. згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до закону та використання результатів такої перевірки членами Конкурсної комісії та уповноваженими нею особами.

Порядок подання документів

У період до 4 березня 2022 року необхідно підготувати та подати до Конкурсної комісії 2 пакети документів – у паперовій та електронній формах.

Мотиваційний лист подається у форматі Word, всі інші електронні документи подаються в PDF-форматі.

Форму мотиваційного листа затверджено та розміщено на сайті Вищої ради правосуддя. Відповіді мають містити конкретні факти і бути за обсягом щонайбільше 250 слів. Крім того, в мотиваційному листі необхідно зазначити трьох осіб, які б могли підтвердити бездоганну репутацію кандидата. Це необхідно для того, щоб Конкурсна комісія мала уявлення про його оточення. У мотиваційному листі може бути роз’яснено «проблемні питання».

Якщо під час підготовки документів у кандидатів будуть виникати запитання, можна звернутися до секретаріату Вищої ради правосуддя або за номером: +380444810622.

Важливим є те, що копії документів мають бути завірені особистим підписом кандидата.

Документи писати від руки не потрібно – всі форми заповнюються на комп’ютері.

Ще одним важливим питанням є необхідність подати сертифікат про рівень володіння державною мовою до проведення співбесіди.

У біографічної довідці кандидатам необхідно зазначити загальний, юридичний стаж та стаж роботи суддею, якщо такий є.

Про регламент

Усі засідання комісії проводяться відкрито, крім наради з прийняття рішень щодо кандидатів.

Рішення приймаються 4 голосами, з яких 2 голоси членів Конкурсної комісії, запропоновані міжнародними та іноземними організаціями. Водночас кандидати не можуть утриматися від прийняття рішення. Також запроваджено принцип більшості, відповідно до якого, якщо член Конкурсної комісії заявив самовідвід, його голос враховується нейтрально за або проти і рішення Комісії є ухваленим.

У випадку наявності конфлікту інтересів приймається рішення про відвід або самовідвід членів. У такому разі ці члени Комісії не голосують за конкретного кандидата і не мають доступу до матеріалів про такого кандидата.

Щодо методології

Принцип доброчесності переважає професійну компетентність. Із повним текстом методології можна ознайомитися за цим посиланням.

Члени Конкурсної комісії наголосили на тому, що жоден із документів про результати оцінювання та спеціальної перевірки наперед встановленого значення не матиме. Кандидат може в мотиваційному листі зазначити про наявність певних обставин і навести факти, які підтверджують його зворотну думку.

Євген Мєзєнцев підкреслив, що перед Конкурсною комісією не стоїть завдання перекреслити правничу кар’єру кандидатів. Завдання інше – обрати найкращих із найкращих, саме з цієї точки зору і варто сприймати результати добору кандидатів.

Під час сесії члени Конкурсної комісії відповіли на низку інших запитань, які надійшли на офіційну пошту та в чат. Із записом сесії можна ознайомитися за посиланням.

Читайте також: Перше офіційне засідання Конкурсної комісії ВККС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA