МРГ з дерегуляції пропонує скасувати 47% ліцензій і дозволів у сферах, підвідомчих Мінекономіки — PRAVO.UA МРГ з дерегуляції пропонує скасувати 47% ліцензій і дозволів у сферах, підвідомчих Мінекономіки — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » МРГ з дерегуляції пропонує скасувати 47% ліцензій і дозволів у сферах, підвідомчих Мінекономіки

МРГ з дерегуляції пропонує скасувати 47% ліцензій і дозволів у сферах, підвідомчих Мінекономіки

  • 30.01.2023 15:50
Рубрика Новини

Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції) рекомендувала Кабінету Міністрів скасувати значну частину інструментів державного регулювання (дозволів, ліцензій, декларацій погоджень тощо) у сферах, формування політики в яких здійснює Міністерство економіки.  Відповідне рішення було ухвалено на першому засіданні МРГ з дерегуляції 26 січня 2023 року, інформує Урядовий портал.

Усього запропоновано скасувати 47% ліцензій і дозволів.

 «Вільне регуляторне середовище — надзвичайно важливий чинник економічного зростання. Україна поставила за мету за десять років зробити стрибок від перехідної економіки до економіки, що розвивається. Для цього маємо суттєво підвищити рівень економічних свобод в Україні. І дерегуляція – один із кроків до цієї мети», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України, співголова МРГ з дерегуляції Юлія Свириденко.

Міжвідомчою робочою групою, крім безпосереднього скасування, також рекомендовано оптимізувати (оцифрувати, узгодити з нормами Закону України «Про адміністративні послуги» і спростити) ще приблизно третину інструментів, що належать до сфери компетенції Міністерства економіки. Окрім того, частину інструментів державного регулювання господарської діяльності рекомендовано передати до інших міністерств та відомств.

Інструменти, які були розглянуті на засіданні МРГ, регулюють:

  • ведення бізнесу у сферах експорту та імпорту товарів (зокрема, військового призначення);
  • інвестиції та інтелектуальну власність;
  • технічне регулювання;
  • трудові відносин та безпеку праці.

Розроблені проєкти рішень будуть погоджені з відповідними міністерствами і відомствами та подані на розгляд КМУ.

На наступному засіданні Міжвідомчої робочої групи буде розглянуто інструменти у сферах, формування політики в яких здійснює Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA