МРГ з дерегуляції: 49% інструментів регулювання Міністерства охорони здоров'я потребують скасування — PRAVO.UA МРГ з дерегуляції: 49% інструментів регулювання Міністерства охорони здоров'я потребують скасування — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » МРГ з дерегуляції: 49% інструментів регулювання Міністерства охорони здоров'я потребують скасування

МРГ з дерегуляції: 49% інструментів регулювання Міністерства охорони здоров’я потребують скасування

  • 17.03.2023 13:54
Рубрика Новини

Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції) на своєму засіданні ухвалила рішення, яким рекомендувала скасувати 49% інструментів державного регулювання у сферах компетенції Міністерства охорони здоров’я та підпорядкованих центральних органів виконавчої влади. Ще 25% інструментів – ліцензій, дозволів, погоджень тощо – запропоновано осучаснити. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

«Проаналізовано ще понад 90 чинних інструментів держрегулювання. Ми дійшли висновку, що майже половина з них не несуть необхідного функціоналу із захисту інтересів держави та суспільства, є застарілими чи дублюючими і мають бути скасовані. Ще чверть потребують осучаснення, що теж відображено в рекомендаціях міжвідомчої робочої групи. Продовжуємо оздоровлювати регуляторне поле, усуваючи барʼєри для бізнесу. Створення сприятливого інвестиційного та бізнес-клімату – одне з найважливіших завдань сьогодні, реалізація якого дасть поштовх розвитку економіки», –

зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зокрема, рекомендовано скасувати низку висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи для різних сфер діяльності. Наприклад, висновок щодо об’єктів поводження з відходами.

До скасування рекомендовані також:

  • дозвіл на виробництво, переробку та реалізацію продуктів харчування і харчових добавок, предметів гігієни та санітарії, косметично-парфумерних виробів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, товарів побутової хімії та дитячого асортименту;
  • дозвіл на використання небезпечних факторів;
  • погодження на документацію на розроблення, виготовлення і використання нових машин, механізмів, устаткування, інших засобів виробництва, нових технологій, виробничих процесів;
  • погодження схем передпроектної документації, що стосується районного планування і забудови населених пунктів, курортів тощо.
  • Ці інструменти є дублюючими чи обтяжливими для бізнесу, отже мають бути скасовані.
  • Крім того, до скасування рекомендована низка застарілих та неактуальних інструментів:
  • висновок атестаційно-експертний, що підтверджує наявність в особи цілительських здібностей;
  • дозвіл спеціальний на зайняття народною медициною (цілительством);
  • дозвіл на використання есенції, що призначені для ароматизації одних видів продуктів для інших продуктів;
  • дозвіл на використання нової добавки;
  • свідоцтво про державну реєстрацію дезінфекційного засобу;
  • дозвіл на відкриття аптек з відхиленням від нормативів мінімального забезпечення населення державними та комунальними закладами охорони здоров’я, що здійснюють реалізацію лікарських засобів та ін.

Повідомляється, що МРГ також рекомендувала оптимізувати інструменти держрегулювання, що виконують важливу функцію із захисту інтересів держави та суспільства та мають залишитися. Зокрема, будуть оптимізовані ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, висновок щодо якості лікарського засобу тощо.

Раніше МРГ сформувала пропозиції щодо скасування чи оптимізації більш ніж 70% інструментів держрегулювання зі сфери компетенції Міністерства економіки та понад 80% – Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Також запропоновано скасувати або осучаснити майже третину чинних інструментів державного регулювання у сферах авіації, автомобільних доріг, безпеки на транспорті, залізниці, зв’язку, судноплавства, туризму.

МРГ з дерегуляції створено рішенням уряду 13 січня 2023 року. До робочої групи увійшли представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA