Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції) на своєму засіданні ухвалила рішення, яким рекомендувала скасувати 49% інструментів державного регулювання у сферах компетенції Міністерства охорони здоров’я та підпорядкованих центральних органів виконавчої влади. Ще 25% інструментів – ліцензій, дозволів, погоджень тощо – запропоновано осучаснити. Про це повідомляє Міністерство економіки України.
«Проаналізовано ще понад 90 чинних інструментів держрегулювання. Ми дійшли висновку, що майже половина з них не несуть необхідного функціоналу із захисту інтересів держави та суспільства, є застарілими чи дублюючими і мають бути скасовані. Ще чверть потребують осучаснення, що теж відображено в рекомендаціях міжвідомчої робочої групи. Продовжуємо оздоровлювати регуляторне поле, усуваючи барʼєри для бізнесу. Створення сприятливого інвестиційного та бізнес-клімату – одне з найважливіших завдань сьогодні, реалізація якого дасть поштовх розвитку економіки», –
зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.
Зокрема, рекомендовано скасувати низку висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи для різних сфер діяльності. Наприклад, висновок щодо об’єктів поводження з відходами.
До скасування рекомендовані також:
Повідомляється, що МРГ також рекомендувала оптимізувати інструменти держрегулювання, що виконують важливу функцію із захисту інтересів держави та суспільства та мають залишитися. Зокрема, будуть оптимізовані ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, висновок щодо якості лікарського засобу тощо.
Раніше МРГ сформувала пропозиції щодо скасування чи оптимізації більш ніж 70% інструментів держрегулювання зі сфери компетенції Міністерства економіки та понад 80% – Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Також запропоновано скасувати або осучаснити майже третину чинних інструментів державного регулювання у сферах авіації, автомобільних доріг, безпеки на транспорті, залізниці, зв’язку, судноплавства, туризму.
МРГ з дерегуляції створено рішенням уряду 13 січня 2023 року. До робочої групи увійшли представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…