МКС видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова — PRAVO.UA МКС видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » МКС видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова

МКС видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова

  • 25.06.2024 15:03
Співробітництво

Сьогодні, 24 червня, II палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт Сергія Шойгу та Валерія Герасимова за ймовірні міжнародні злочини, вчинені щонайменше з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року. Про це йдеться в повідомленні пресслужби МКС.

Обидва несуть відповідальність за воєнний злочин у вигляді нападів на цивільні об’єкти і воєнний злочин у вигляді заподіяння надмірної випадкової шкоди цивільним особам або пошкодження цивільних об’єктів, а також злочин проти людяності у вигляді нелюдських дій.

Також, на думку суду, існують розумні підстави вважати, що вони несуть індивідуальну кримінальну відповідальність за наказ про вчинення злочинів та/або за їх неспроможність здійснювати належний контроль над силами, що перебувають під їхнім командуванням.

Палата, оцінюючи кримінальну відповідальність за ймовірне вчинення воєнних злочинів під час ведення військових дій, має розглянути питання про те, чи дотримано заявлену поведінку принципу розрізнення, який забороняє використання збройної сили проти цивільних та інших осіб, які перебувають під захистом.

«Враховуючи те, що ключові фактичні звинувачення належним чином підтверджені доказами та іншими відповідними матеріалами, поданими на цій стадії провадження обвинуваченням, Палата вирішила, що вимоги закону для видачі запитуваних ордерів на арешт дотримано», – йдеться в повідомленні.

Суд визнав визнав, що в інтересах правосуддя Секретаріату було дозволено публічно оприлюднити наявність ордерів, імена підозрюваних, злочини, за які видано ордери, і форми відповідальності.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA