Міжнародний суд справедливості ООН vs. Міжнародний кримінальний суд — у чому різниця — PRAVO.UA Міжнародний суд справедливості ООН vs. Міжнародний кримінальний суд — у чому різниця — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Аналітика » Міжнародний суд справедливості ООН vs. Міжнародний кримінальний суд — у чому різниця

Міжнародний суд справедливості ООН vs. Міжнародний кримінальний суд — у чому різниця

  • 02.03.2022 18:28
Співробітництво

Воєнні злочини рф в Україні потребують належної правової оцінки. Злочини однієї країни на території іншої розглядають Міжнародний суд справедливості ООН та Міжнародний кримінальний суд. Обидва органи знаходяться в Гаазі (Нідерланди) що часто призводить до сплутування.

Розібратися у відмінностях того, що можуть зробити Міжнародний суд справедливості ООН (UN International Court of Justice) та Міжнародний кримінальний суд (International Criminal Court), допомогла Юлія Курило, керуюча партнерка JKLAW.

27 лютого 2022 року Україна направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі. Вимога України:

  • притягнення до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії та
  • негайного припинення воєнних дій.

28.02.2021 з Міжнародного кримінального суду надійшло повідомлення про початок розслідування злочинів, які можуть бути скоєні учасниками військового конфлікту в Україні.

Чи мають ці дві різні судові установи конфлікт юрисдикцій і чому важливо для України об’єктивний розгляд обставин тривалого військового конфлікту між росією та Україною?

Ключова відмінність

Міжнародний суд ООН був створений 1945 році. У відповідності до статуту ООН мета суду – вирішення спорів між країнами у відповідності до норм міжнародного права. Юрисдикція Суду щодо міждержавного спору визначається або домовленістю між сторонами, або в силу багатосторонніх договорів, або внаслідок взаємних активних дій, щодо визнання юрисдикції суду щодо спору.

В свою чергу Міжнародний кримінальний Суд проводить розслідування та судові процеси щодо фізичних осіб, яким пред’явлене звинувачення у вчиненні тяжкого злочину проти людяності у міжнародному масштабі:

  • геноцид,
  • військовий злочин,
  • злочини проти людяності,
  • злочини агресії.

Діяльність Суду врегульовано Римським статутом. Україна не є підписантом цього Статуту. Тому факт, що ситуація в Україні пригортає увагу світової юридичної спільноти, надихає, адже існує реальна можливість притягнення винних до кримінальної відповідальності.

01.03.2022 року про порушення кримінальних справ з приводу агресивної окупаційної війни Росії  проти України оголосили Польща та Німеччина. 02.03.2022 року таку ж заяву подала Канада.

Належна правова оцінка подій в Україні є запорукою її подальшої підтримки цивілізованим світом.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA