600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента росії владіміра путіна

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента росії владіміра путіна

  • 17.03.2023 17:59

Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду в п’ятницю видала ордер на арешт президента росії владіміра путіна у зв’язку із ситуацією в Україні.

Про це йдеться в пресрелізі МКС.

Також видано ордер на арешт марії львової-бєлової, яка є уповноваженою президента рф у справах дитини.

путіна та львову-бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до російської федерації, що відбувалось щонайменше з 24 лютого 2022 року.

«Палата досудового провадження ІІ на підставі клопотань прокуратури від 22 лютого 2023 року постановила, що існують достатні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих районів України до російської федерації, що заподіяло шкоду українським дітям», — підкреслюється в повідомленні.

В Офісі Генпрокурора пояснили, що ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати та передати до Суду.

«Відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконного примусового переміщення українських дітей.

Це означає, що за межами росії путіна мають заарештувати та передати до суду. А світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності.

Сьогоднішнє рішення – історичний крок. Та це лише початок довгого шляху до відновлення справедливості.

І цей шлях ми маємо пройти спільно з усім вільним світом. Очікуємо від всіх держав, які вважають себе частиною цивілізованого світу, відповідних кроків щодо притягнення підозрюваних у вчиненні міжнародних злочинів до відповідальності. Навіть якщо це найвищі керманичі російського терористичного режиму. Особливо якщо це найвищі керманичі російського терористичного режиму», — прокоментував Генеральний прокурор України Андрій Костін.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA