600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Міжнародний кримінальний суд розпочав розслідування злочинів РФ в Україні

Міжнародний кримінальний суд розпочав розслідування злочинів РФ в Україні

  • 01.03.2022 10:20
Джерело фото: https://www.icc-cpi.int/

Міжнародний кримінальний суд розпочав розслідування злочинів РФ в Україні. Про це йдеться у заяві прокурора ІСС Карима А.А. Хана про ситуацію в Україні:

«Я вирішив почати розслідування.

Минулої п’ятниці я висловив свою дедалі більшу стурбованість подіями, що розгортаються в Україні, адресуючи її світовим лідерам та громадянам світу.

Сьогодні я хочу повідомити, що вирішив якомога швидше почати розслідування ситуації в Україні.

Україна не є державою – учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС, Суд), тому сама не може передати цю ситуацію до мого офісу. Але Україна раніше двічі скористалася своїми правами, щоб на законних підставах визнати юрисдикцію Суду щодо підозрюваних злочинів за Римським статутом, які відбуваються на її території, якщо Суд вирішить її здійснити.

Перша декларація, що була подана урядом України, стосувалася визнання юрисдикції МКС щодо імовірних злочинів, скоєних на території України з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року. Друга декларація подовжила цей період на відкритій основі, щоб охопити триваючі імовірні злочини, скоєні протягом усього періоду на території України з 20 лютого 2014 року.

Я ознайомився з висновками Офісу, що випливають із попереднього вивчення ситуації в Україні, та підтвердив, що є достатні підстави для початку розслідування.

Зокрема, я впевнений, що є обґрунтовані підстави вважати, що в Україні були скоєні як воєнні злочини, так і злочини проти людства стосовно подій, які вже були оцінені під час попередньої експертизи Офісом. Враховуючи розширення конфлікту останніми днями, я маю намір, щоб це розслідування також охопило будь-які нові імовірні злочини, що підпадають під юрисдикцію мого Офісу, які вчиняються будь-якою стороною конфлікту на будь-якій частині території України.

Я вже доручив своїй команді вивчити всі можливості збереження доказів. Наступним кроком є ​​продовження процесу пошуку та отримання дозволу від Палати попереднього провадження Суду на відкриття розслідування. Альтернативний шлях, викладений у Статуті, який міг би ще більше прискорити розгляд справи, — це передати державі – учасниці МКС справу до мого Офісу, що дасть змогу нам активно й негайно розпочати незалежні та об’єктивні розслідування Управління.

Я також буду просити підтримки всіх держав-учасниць і міжнародної спільноти в цілому, коли розпочнеться розслідування. Я буду закликати до додаткової бюджетної підтримки, до добровільних внесків на підтримку всіх наших справ, до надання безоплатного персоналу. Важливість і терміновість нашої місії є занадто серйозними, щоб бути заручниками браку коштів.

Я продовжуватиму уважно стежити за подіями на місцях в Україні і знову закликаю до стриманості та суворого дотримання чинних норм міжнародного гуманітарного права.

Якщо хтось має інформацію, що стосується ситуації, її можна надіслати до Офісу прокурора на адресу: [email protected]».

Водночас українські правники ініціювали акцію на підтримку якомога швидшого приєднання України до Римського статуту.

Крім того, юристи розпочали збір доказів фактів військових злочинів РФ в Україні.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA