600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Міжнародні тренди конфіскації російських активів на користь України — аналіз АРМА

Міжнародні тренди конфіскації російських активів на користь України — аналіз АРМА

  • 12.01.2023 12:32

Географія законодавчих ініціатив щодо конфіскації підсанкційних російських активів на користь України поступово розширюється, досягаючи європейського континенту. В Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), проаналізували, як саме поширюється  ініціатива щодо конфіскації російських активів на користь України.

Напередодні стало відомо, що першою країною з-поміж членів Європейського Союзу, яка планує запровадити правову базу для конфіскації російських активів, є Естонія.

У той час як Європейська комісія розробляє документ про використання 300 мільярдів євро з резервів російського центрального банку та десятків мільярдів заморожених активів російських фізичних осіб, які потрапили під санкції, Естонія у найближчій перспективі має намір представити план реалізації власного проєкту конфіскації активів.

Наразі профільний державний орган Естонії з боротьби з відмиванням грошей оцінює суму заморожених у країні російських коштів у 20 мільйонів євро.

Водночас, як відомо, першою країною в світі, законодавство якої дозволяє стягувати заморожені російські активи для передання їх Україні, стала Канада.

Відповідний механізм у Канаді запропоновано урядом на основі рішення  парламенту. Зокрема, конфіскація буде застосовуватись винятково до активів, на які накладено санкції, замість створення окремого списку фізичних та юридичних осіб, а також зазначення конкретних активів та їх грошового відповідника, що пропонувалося раніше.

За прикладом канадського уряду наприкінці 2022 року Сенат США проголосував за включення до проєкту бюджету країни поправки, що дозволить конфіскувати заморожені активи російських олігархів на користь України.

Водночас президентом США було спрямовано до Конгресу пакет законодавчих ініціатив щодо збільшення повноважень стосовно арешту і конфіскації російських активів.

Цим пакетом влада Сполучених Штатів підтвердила, що збирається створити нові прискорені процедури конфіскації та арешту російської власності. Пріоритет відповідних процедур спрямовано на використання коштів від проданих активів олігархів безпосередньо для усунення шкоди, заподіяної росією, і для розбудови України.

Такі ініціативи знаменують появу нової сфери міжнародних відносин, які поєднують співпрацю дипломатії, виконавчих органів влади і судової системи.

Крім того, зазначені кроки створюють вкрай важливі прецеденти як для формування міжнародних інструментів притягнення держав-агресорів до відповідальності, так і безпосередньо для створення масштабного міжнародного проєкту допомоги Україні в подоланні економічних наслідків війни.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA