600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Міжнародні банки повинні реалізувати свої заяви та вийти з російського ринку — офіційна позиція НБУ

Міжнародні банки повинні реалізувати свої заяви та вийти з російського ринку — офіційна позиція НБУ

  • 11.01.2023 13:47

Національний банк України опублікував офіційну позицію щодо міжнародних банків, які продовжують діяльність на російському ринку.

Наголошується, що санкції, запроваджені проти російської федерації та її союзниці — республіки білорусь країнами – учасницями санкційної коаліції, завдяки активній позиції України є безпрецедентними. Проте, враховуючи що військові дії тривають, НБУ продовжує шукати нові напрями посилення санкційного тиску на агресора у взаємодії з міжнародними партнерами.

Зокрема, НБУ неодноразово звертався та проводив зустрічі з міжнародною фінансовою спільнотою, закликаючи банківський та страховий сектор припинити бізнес-діяльність на території рф та білорусі. Такі звернення були спрямовані на адресу Raiffeisen Bank International, Intesa Sanpaolo, OTP Bank, ING Bank, Credit Agricole. Проводилися зустрічі з керівництвом та акціонерами вказаних груп, у межах яких НБУ вкотре отримав запевнення, що вони «продовжують вивчати всі стратегічні варіанти майбутнього їх бізнесу в росії, включно з варіантами виходу з цього ринку».

Оцінюючи ситуацію на одинадцятому місяці війни, Національний банк України констатує відсутність прогресу на шляху прийняття остаточних рішень щодо виходу з російського ринку та вважає це неприпустимим. 

В установі зазначають, що остання інформація, яка з’явилася в публічному полі, про надання банками, які входять до міжнародних фінансових груп, пільгових умов кредитування для учасників так званої спеціальної військової операції — чергове свідчення того, що заяви, які були зроблені, відрізняються від фактичного стану справ. Вони залишаються активними учасниками банківського ринку рф, конкуруючи за збільшення кредитних портфелів. У своїх матеріалах банки відкрито використовують назви лнр та днр як окремих суб’єктів, фактично толеруючи зухвале порушення росією міжнародного права.

«Публічно ще раз звертаємося до керівництва міжнародних банківських груп —залишаючись в росії, ви обрали підтримку агресора та його воєнних злочинів. Крім моральних аспектів, така політика суперечить офіційній позиції урядів країн демократичного світу та широкомасштабній підтримці українського народу населенням цих країн. У зв’язку з цим отримання прибутків у країні-агресорі призводить до значних ризиків для діяльності зазначених інституцій в їх основних юрисдикціях. Тому Національний банк звернеться із запитами до відповідних урядів і регуляторів для ініціювання відповідної реакції на вищезазначені дії міжнародних фінансових груп», — сказано в заяві НБУ.

«Щодня ми підбиваємо невтішні підсумки втрат, які принесла нашій країні війна. Щоранку розпочинаємо день з хвилини мовчання, згадуючи загиблих. Тоді як бізнес, що залишився в рф, підсумовує та підраховує. Міжнародні банки повинні нарешті реалізувати рішучі заяви, зроблені майже рік тому, та вийти з ринку зануреної по лікті в кров українців росії. Дотичність поважних європейських компаній до економіки країни-терориста — отруйна. Війна — це час обирати між прибутком та гідністю», — наголосив голова НБУ Андрій Пишний.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA