600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Мінсоцполітики пояснило, чому розмір субсидій у лютому зменшився

Мінсоцполітики пояснило, чому розмір субсидій у лютому зменшився

  • 16.03.2021 10:39

Міністерство соціальної політики опублікувало роз’яснення щодо особливостей призначення субсидій у 2021 році.

Наразі субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримують близько 3 млн домогосподарств, середній розмір субсидії становив:

  • у грудні 2020 року – 1731 гривню;
  • у січні 2021 року – 2231 гривню;
  • у лютому 2021 року – 1483 гривні.

Зменшення середнього розміру субсидії у лютому пов’язане з проведенням перерахунку за січень через зменшення цін на природний газ для населення в лютому та за січень 2021 року.

Тобто під час розрахунку розміру субсидії для громадян, які використовують природний газ, за січень було враховано інформацію про ціну на природний газ на рівні 8,5–9 гривень за куб. метр. При цьому загальна сума нарахованих пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за січень 2021 року становила майже 7,8 млрд гривень.

У міністерстві зазначають, що в лютому постачальники газу поінформували про зменшення ціни за січень, тому в лютому здійснено розрахунок розміру пільг і субсидій з урахуванням ціни на рівні 6,99 грн за куб. метр і менше, а також проведено перерахунок сум пільг і субсидій за січень 2021 року.

Таким чином, загальна сума нарахованих пільг і субсидій за лютий становить 5,3 млрд гривень.

У Мінсоцполітики також нагадують, що для призначення житлової субсидії у загальному випадку потрібно подати лише два документи – заяву і декларацію. Ці документи подаються до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або посадової особи центру надання адміністративних послуг.

Всю іншу інформацію, необхідну для призначення житлової субсидії, органи соціального захисту населення отримують за запитами від Державної податкової служби України, Пенсійного фонду України, МВС, органів місцевого самоврядування та підприємств, що надають житлово-комунальні послуги.

Житлова субсидія призначається в розмірі різниці між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкової частини платежу, визначеної для домогосподарства.

Читайте також: Кабмин расширил категории для предоставления субсидий на оплату жилищно-коммунальных услуг

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA