Мін'юст пропонує залучити приватних виконавців для фіксування пошкодження майна та дозволити боржникам користуватися арештованими коштами — PRAVO.UA Мін'юст пропонує залучити приватних виконавців для фіксування пошкодження майна та дозволити боржникам користуватися арештованими коштами — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Мін'юст пропонує залучити приватних виконавців для фіксування пошкодження майна та дозволити боржникам користуватися арештованими коштами

Мін’юст пропонує залучити приватних виконавців для фіксування пошкодження майна та дозволити боржникам користуватися арештованими коштами

  • 19.07.2022 17:06

Міністерство юстиції України ініціюватиме зміни законодавства щодо можливості божникам користуватися частиною коштів, на які накладено арешт, та можливості залучення приватних виконавців до процесу фіксування шкоди, спричиненої внаслідок війни.

Такі ініціативи були озвучені 19 липня 2022 року у Міністерстві юстиції України під час презентації результатів моніторингу, проведеного з метою оперативного розв’язання законодавчих проблем, які виникли в період дії воєнного стану у сфері виконання рішень судів та інших державних органів під час війни.

Зокрема, у моніторинговому звіті «Ефективність нормативно-правового регулювання у сфері виконання рішень на період дії воєнного стану» експерти виокремили проблеми, пов’язані з:

  • неможливістю користування громадянами коштами на рахунках, на які накладено арешт, на фоні скрутного фінансового становища, в якому вони опинилися;
  • необхідністю залучення більшої кількості фахівців для фіксування та реєстрації пошкодження та знищення майна громадян унаслідок агресії рф.

Розблокування рахунків

Щодо стосується першої проблеми, то у Мін’юсті повідомили про надходження численних звернень із приводу розблокування рахунків, неможливості використання арештованих коштів, які містяться на рахунках боржника, та погіршення фінансового становища громадян.

Експерти пропонують встановити розмір мінімальної гарантованої суми, в межах якої фізичні особи можуть здійснювати операції на арештованих рахунках.

Така гарантована сума залишатиметься на рахунках боржника і не буде блокуватися.

Для цього запропоновано внести зміни в:

  • Закон України «Про виконавче провадження»;
  • розпорядження Кабінету Міністрів України «Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану» № 198-р від 2 березня 2022 року.

«Такий підхід зрівнюватиме і захищатиме всіх боржників — фізичних осіб незалежно від суми стягнення, визначеної виконавчим документом, дозволяючи тимчасово здійснювати видаткові операції», — зазначають у відомстві.

Фіксування та реєстрація пошкодженого майна

Також запропоновано розширити повноваження приватних виконавців для можливості фіксування шкоди, спричиненої внаслідок війни.

Для цього необхідно внести зміни до:

  • Закону України «Про виконавче провадження»;
  • Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

У разі внесення запропонованих змін приватні виконавці зможуть тимчасово, на період дії воєнного стану, суміщати основну діяльність з виконанням робіт із фіксації фактів руйнування та пошкодження майна.

«За фактом фіксації приватні виконавці будуть складати відповідні акти спільно з іншими уповноваженими особами в разі їх залучення», — наголошується у звіті.

Також знайомтеся з результатами оперативного моніторингу правосуддя в умовах війни.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA