600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Мін'юст презентував моніторинговий звіт

Мін’юст презентував моніторинговий звіт

  • 06.02.2023 18:03
Рубрика Новини

6 лютого відбулася презентація моніторингового звіту щодо впровадження та аналізу ефективності прийнятих нормативно-правових актів 2022 року, підготовленого Міністерством юстиції України спільно з Проєктом ЄС «Право-Justice». Такий моніторинг Мін’юст здійснює вже п’ятий рік.

У заході взяли участь представники Міністерства юстиції України, Офісу Генерального прокурора, народні депутати, судді, експерти різних галузей права.

Презентуючи звіт, міністр юстиції України Денис Малюська зазначив, що його готували різні експертні організації, адже він передбачає дослідження змін не точкове, а зважене та обґрунтоване. Міністр також зауважив:

«Законодавство часто не встигає за змінами, які відбуваються. І якщо до війни був експеримент для немілітарного життя, то зараз треба змінювати підходи».

Водночас голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович вказав на якісне внормування відносин у сфері правосуддя. Також він звернув увагу на те, що держава-агресор має відповідати за свої дії, тому важливим є порядок відшкодування з боку рф.

Говорячи про обговорення законодавчих ініціатив в експертному середовищі, суддя запевнив:

«Верховний Суд відкритий до фахового спілкування і співпрацює з Верховною Радою та іншими державними органами».

Зі свого боку, заступниця Генерального прокурора Вікторія Літвінова також відзначила залучення якнайширшого кола експертів, адже важливо чути думки і суддів, і експертів, і головне – думки сучасних фахових юристів.

Щодо особливості звіту керівниця Проєкту ЄС «Право-Justice» в Україні Оксана Цимбрівська висловила таку думку:

«Моніторинг – це унікальний інструмент, що дає змогу систематизувати законодавство, допомагає ідентифікувати проблеми і ефективно їх вирішувати».

У наступній частині презентації директор директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Олександр Олійник розповів про основні елементи, з яких складається моніторинг. Також він відзначив важливість цифровізації судочинства і законотворчу роботу, яка ведеться в цьому напрямі.

Про механізм роботи над моніторинговим звітом розповів керівник експертної групи з питань правосуддя та кримінальної юстиції департаменту правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Єгор Разогрєєв. Він, зокрема, зауважив, що у звіті досліджувалися передусім не проблеми, а те, як працює закон.

У фокусі уваги експертної групи також опинилися проблеми сфери судоустрою та судочинства, аналіз функціонування безоплатної правової допомоги у контексті імплементації Закону України «Про медіацію», а також проблеми сфери кримінальної юстиції.

Загалом у друкованій версії звіт сягає майже 650 сторінок, а в електронній з ним можна ознайомитися на сайті Мін’юсту за посиланням.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA