прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Мін'юст докладає всіх зусиль для притягнення рф до відповідальності в ЄСПЛ — Ірина Мудра

Мін’юст докладає всіх зусиль для притягнення рф до відповідальності в ЄСПЛ — Ірина Мудра

  • 01.06.2022 15:45
Рубрика Новини
Ірина Мудра
Фото: Міністерство юстиції України

Заступниця міністра юстиції Ірина Мудра заявила, що Україна постійно успішно протистоїть росії на міжнародному юридичному фронті у ЄСПЛ починаючи з перших днів агресії рф у 2014 році.

«Під час широкомасштабного етапу вторгнення рф, який розпочався 24 лютого 2022 року, Мін’юст України звернувся до ЄСПЛ з клопотанням про вжиття заходів в порядку Правила 39 Регламенту ЄСПЛ та вже 1 березня 2022 року отримав перше забезпечувальне рішення ЄСПЛ, яким рф зобов’язано утриматись від атак на цивільне населення та цивільні об’єкти. У подальшому за результатом додаткових звернень ЄСПЛ розширив забезпечувальні заходи та надав росії вказівки гарантувати цивільному населенню можливість безпечної евакуації, у тому числі до західних областей України. Наразі командою Міністерства юстиції збирається доказова база щодо подальшого звернення до ЄСПЛ проти росії», — поінформувала Ірина Мудра.

Крім того, активний і «кримський фронт». На сьогодні на розгляді у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) перебуває декілька міждержавних справ України проти росії, зокрема справа  «Україна проти росії (щодо Криму)». Станом на сьогодні «кримська справа» пройшла першу стадію прийнятності, повідомила Ірина Мудра.

При цьому вона нагадала, що у кожної міждержавної справи у ЄСПЛ є 3 основні стадії:
  • стадія прийнятності заяви, простими словами – чи може справа розглядатись ЄСПЛ та чи підпадають заявлені порушення під його юрисдикцію (admissibility);
  • стадія розгляду справи по суті заявлених порушень (merits);
  • стадія так званої справедливої сатисфакції, коли сторонами заявляються суми компенсацій (just satisfaction claims).

«У справі «Україна проти росії (щодо Криму)» урядом України заявлялись скарги, зокрема, і щодо майнових втрат за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції. Станом на сьогодні «кримська справа» пройшла першу стадію прийнятності. Жодних відмов від скарг із боку України не було, та в січні 2021 року ЄСПЛ виніс перше рішення у ній, яке без перебільшення є переможним для нашої держави як з юридичної точки зору, так і зовнішньо-політичної. Так, 14.01.2021 ЄСПЛ оголосив ухвалу від 16.12.2020 щодо прийнятності «кримської справи», визнавши її частково прийнятною», — заявила Ірина Мудра.

В ухвалі від 16 грудня 2020 року ЄСПЛ серед іншого визнав прийнятними скарги за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у частині існування адміністративної практики щодо порушення права власності цивільних осіб та приватних підприємств. Вимоги щодо справедливої компенсації шкоди розглядатимуться на пізнішій стадії.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA