Міністри закордонних справ НАТО: наше завдання не допустити загострення — PRAVO.UA Міністри закордонних справ НАТО: наше завдання не допустити загострення — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Міністри закордонних справ НАТО: наше завдання не допустити загострення

Міністри закордонних справ НАТО: наше завдання не допустити загострення

  • 04.03.2022 17:24
View of the room

Міністри закордонних справ НАТО провели зустріч 04 березня 2022 року. Це було позачергове засідання для вирішення кризи, що загострюється в Україні.

До них приєдналися міністри закордонних справ Фінляндії та Швеції та Верховний представник Європейського Союзу. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до своїх колег у відеозверненні. Він розповів про погіршення гуманітарної ситуації в своїй країні.

Міністри засудили жорстоке та неспровоковане вторгнення Росії в Україну та висловили солідарність і підтримку мужності українського народу та збройних сил. Вони обговорювали те, щоб дати негайну відповідь НАТО на кризу:

  • на додаток до тисячі військ, які союзники вже направили до східної частини Альянсу,
  • НАТО вперше розгортає свої Сили реагування, а саме:
  1. понад 130 літаків у підвищеній готовності та
  2. понад 200 кораблів від Крайньої Півночі до Середземного моря.

«Ми продовжуватимемо робити все необхідне, щоб захистити і захистити кожен дюйм території НАТО», – сказав Генеральний секретар Столтенберг.

Міністри закордонних справ також обговорили необхідність підтримки партнерів, які можуть опинитися під загрозою поширення війни в Україні, зокрема Грузії та Боснії та Герцеговини.

Попри те, що НАТО не вважає себе частиною конфлікту, пан Столтенберг визнав, що НАТО у тому числі «несе відповідальність за те, щоб конфлікт не загострився та не поширився за межі України».

Також обговорити довгострокові наслідки російської агресії для євроатлантичної безпеки. Генеральний секретар повторив:

«агресія Росії створила нову норму для нашої безпеки, де фундаментальні принципи оскаржуються шляхом застосування сили».

У цій новій нормі відносини НАТО з Росією фундаментально змінилися на довгострокову перспективу, але вони залишаються відданими тримати дипломатичні канали відкритими, щоб уникнути будь-якої ненавмисної ескалації, непорозуміння або прорахунків.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA