Міністру аграрної політики та продовольства повідомлено про підозру в незаконному заволодінні землею — PRAVO.UA Міністру аграрної політики та продовольства повідомлено про підозру в незаконному заволодінні землею — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Міністру аграрної політики та продовольства повідомлено про підозру в незаконному заволодінні землею

Міністру аграрної політики та продовольства повідомлено про підозру в незаконному заволодінні землею

  • 23.04.2024 11:12

За процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ викрили схему протиправного заволодіння державними землями на Сумщині загальною площею близько 2,5 тис. га та запобігли спробі заволодіння ще близько 3,3 тис. га. Про це повідомляє пресслужба САП.

Вказано, що злочинну групу очолював колишній голова аграрного комітету ВРУ – чинний міністр. До її складу також входили топпосадовці органів Держгеокадастру та особи, які контролювали діяльність цих органів.

Наразі за дорученням керівника САП прокурор повідомив про підозру в заволодінні землею на Сумщині площею близько 2,5 тис. га вартістю 291 млн грн та спробі заволодіння землею площею близько 3,3 тис. га ще на 190 млн грн колишньому голові аграрного комітету ВРУ – чинному міністру.

За інформацією українських ЗМІ, йдеться про міністра аграрної політики та продовольства України Миколу Сольського.

Йому інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України. Триває вручення підозр іншим учасникам схеми.

Розслідуванням встановлено, що у 2017 році власник низки сільськогосподарських компаній, який згодом став народним депутатом України IX скликання та очолив аграрний комітет ВРУ, у змові з головою Держгеокадастру України та кураторами органів Держгеокадастру вирішив заволодіти землею, яка перебувала в користуванні двох держпідприємств на Сумщині.

«Задля реалізації схеми її учасники спочатку забезпечили знищення документів, на підставі яких держпідприємства мали право постійного користування землею. Це згодом стало підставою для складення обласним Держгеокадастром акта про самовільне зайняття цих ділянок державними підприємствами. Щоб унеможливити передання землі стороннім особам, її включили до переліку на аукціон із права оренди, однак жодних торгів так і не було проведено. Згодом ці землі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру передали у приватну власність. При цьому землі передавались наперед визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю, а умовою отримання землі було підписання договору про її передання в оренду агрохолдингу ще до моменту отримання», – йдеться в повідомленні.

Завдяки реалізації цієї схеми у 2017-2021 роках зловмисники заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн.

Також вони здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, проте на ці землі було накладено арешт.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA